Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 168 z 168

Temat: Matki Polki strajkujace

Cytat Napisał Krzaczek_Malin Zobacz post
    Dlaczego uważasz, że państwo ma byc pośrednikiem między małżonkami? Wcale tak nie uważam.
    A to ciekawe, bo już w następnym zdaniu piszesz tak:

...a co za tym idzie więcej pieniędzy dla państwa musi wspomagać rodziny, matki....
    Nie wiesz o czym piszesz, czy celowo kłamiesz?
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Zapytam inaczej..gdzie państwo jest pośrednikiem między mężem a żoną, bo nie widzę tego.

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Mój drogi, o TONIE można dużo pisać, dużo mówić, ja tylko zacytuje i rozważ te słowa skrupulatnie:
    J. Tuwim napisał:"Głupstwa można mówić, byle nie uroczystym tonem." .
    Tuwim pisał również, żeby go wszyscy pocałowali w dupe.

Dopiero, co łopica śmiała się, że nawet jej dziecko to rozumie, a Ty nie?

Może ktoś inny ci wyjaśni, bo ja już autentycznie nie mam siły i cierpliwości
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 09-02-2015 o 22:58

Cytat Napisał aga-d Zobacz post
    ale po co się tłumaczysz ? No stress Ja tam wszędzie z małym i chodziłam...
    też wszędzie z dziećmi chodzimy
    czasem lepiej ,czasem gorzej...

Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post
    Tuwim pisał również, żeby go wszyscy pocałowali w dupe.
    Owszem pisał, pisal a jakże. Pytanie-dlaczego pisał tak dosadnie i tak prawdziwie. Mój Boże, można odnaleźć w tym sens i powiązać to ściśle z tym o czym piszemy w tym temacie. J.T. pisal ten cudny wiersz wtedy kiedy mieli go wszyscy w dupie tak jak i mają w cytowaniej DUPIE rządzący matki wychowujące dzieci. Dzieci trzeba a i jakby inaczej, zaludniajmy nasz kraj ale jak pomocy potrzeba to się wypina każdy "fałszywy przyjaciel" czyt. państwo.

Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    Dopiero, co łopica śmiała się, że nawet jej dziecko to rozumie, a Ty nie?

Może ktoś inny ci wyjaśni, bo ja już autentycznie nie mam siły i cierpliwości
    Wszak chodzi o to, byś Ty wytłumaczył bo to Twojego toku myślenia nie rozumiem.

Wszak chodzi o to, byś Ty wytłumaczył bo to Twojego toku myślenia nie rozumiem.
    Dziwię się, że tego nie rozumiesz bo to jest wiedza z WOS-u na poziomie 5 klasy szkoły podstawowej i nie są to moje wymysły, tylko taki jest mechanizm funkcjonowania państwa.

- - - Dopisano - - -

Z resztą gdybym nawet chciał Ci wytłumaczyć to obawiam się, że nie zrozumiesz, ponieważ masz mentalność niewolnika. Uważasz, że państwo powinno odbierać ci większość tego co zarobisz, a w zamian za to zaopiekować się tobą jak dzieckiem i od czasu do czasu wypłacać drobne kieszonkowe w postaci różnego rodzaju zasiłków. Przykre to, ale prawdziwe

Mówisz? No dobrze, zgodzę się z Tobą. Jestem niewolnicą

Co w takim razie proponujesz w zamian, może się skuszę.
    Ostatnio edytowane przez Krzaczek_Malin ; 11-02-2015 o 21:21

Uprawnienia