Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Płatna protekcja burmistrza !!!!!! Prokuratura juz działa

Skoczów
    Wpisów
    18
    Cytat Napisał NoNick Zobacz post
    A ŚLUSARZE na czele komisji nie przeszkadzają? dzięki za wytłumaczenie co to jest forum P. Zumba Radn...
    w sumie to sie nie interesowałem, kto stoi na czele poszczególnych komisji ...ślusarz?
    Generalnie burmistrzem może zostać każdy, bez względu na wykształcenie ...a komisja to nie jedna osoba i każdy radny może do nich należeć - taki jest status gminy, natomiast z przewodniczącego wybierają sami członkowie komisji.
    Trudno, więc się czepiać

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    Nie ma takiej możliwości, żeby pośród wszystkich kandydatów tylko jeden był kompetentny. To co piszesz, to czysta demagogia, sugerujesz, że wybór jest zawsze pomiędzy kompetentnym znajomym burmistrza a niekompetentną resztą. Taka sytuacja może wystąpić tylko w przypadku, kiedy konkurs jest ustawiony pod konkretną osobę.
    Malko nie powiedziałem, że tylko jeden jest kompetentny, ale jeśli jest dwóch idealnych kandydatów i jednego znasz musisz go uwalić, bo inaczej ...prokurator.
    dyszolu ...takie tam moje rozmyślania cieszę się, że nie musze podejmować takich decyzji i niech tak zostanie
    Ostatnio edytowane przez tomi71 ; 22-02-2015 o 21:53
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

Cytat Napisał tomi71 Zobacz post
    Malko nie powiedziałem, że tylko jeden jest kompetentny, ale jeśli jest dwóch idealnych kandydatów i jednego znasz musisz go uwalić, bo inaczej ...prokurator.
    No to w takiej sytuacji wybór siłą rzeczy będzie stronniczy i powinien dokonać go ktoś inny. Jeżeli nie ma takiej możliwości to spośród kandydatów trzeba wybrać obcą osobę, żeby uniknąć stronniczości lub posądzenia o nią.

- - - Dopisano - - -

Taka jest cena piastowania wysokich stanowisk urzędniczych oraz znajdowania się w kręgach znajomych takich osób. Jeżeli ktoś nie zamierza wykorzystywać tego dla własnego interesu to z odrzuceniem znajomego w konkursie nie będzie miał problemu, a sam znajomy też nie powinien mieć o to żalu.
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Mieszka w
    Między piekłem a niebem...
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    Taka jest cena piastowania wysokich stanowisk urzędniczych oraz znajdowania się w kręgach znajomych takich osób. Jeżeli ktoś nie zamierza wykorzystywać tego dla własnego interesu to z odrzuceniem znajomego w konkursie nie będzie miał problemu, a sam znajomy też nie powinien mieć o to żalu.
    Nie mogę się zgodzić z takim tokiem rozumowania...czyli ktoś ma być odrzucony dlatego, że jest komuś znany ...to dyskryminacja...A co w sytuacji jeśli i jeden i drugi kandydat jest znany?
    Obaj mają być odrzuceni by nie zachodziło podejrzenie o protekcję

Widzę, że nie zakładasz iż może się tak zdarzyć, że właśnie osoba znana jest zdecydowanie lepsza od mniej znanego kontrkandydata...w takiej sytuacji jej wybór będzie traktowany przez ogół jednoznacznie...nikt nie powie że ten ktoś był lepszy tylko od razu, że wygrał bo był znajomym...Tak więc Twoim zdaniem w takiej sytuacji lepszy ma odpaść bo jest znany a wybrać należy gorszego...?
    Życie jest przygodą dla odważnych - albo niczym...

H. Keller

Cytat Napisał Sophie Zobacz post
    Nie mogę się zgodzić z takim tokiem rozumowania...czyli ktoś ma być odrzucony dlatego, że jest komuś znany ...to dyskryminacja...
    Przecież taka dyskryminacja już istnieje w stosunku do osób spokrewnionych. To nie jest mój tok rozumowania, tylko praktyczne rozwiązanie stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest bezstronność i obiektywizm. Możesz nie godzić się na takie rozwiązanie uważając, że to dyskryminacja, ale wtedy automatycznie godzisz się na protekcję i kumoterstwo. Proszę mi potem nie narzekać, że w dzisiejszych czasach, żeby dostać pracę trzeba mieć plecy...
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 23-02-2015 o 23:00
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Pięć miechów minęło, czy coś się zmieniło, zapadła jakaś decyzja? czy po staremu.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    Pięć miechów minęło, czy coś się zmieniło.........

Dużo się zmieniło. Powstały dwa markety (trzeci niebawem) jedno rondo i wyboje na Głębokiej. Mało?

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Temat chyba wygasł?, burmistrz ma się dobrze.

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uprawnienia