Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Radca prawny/kancelaria prawna?

Radca prawny/kancelaria prawna?

Poszukuję dobrego radcy prawnego lub kancelarii.
    Sprawa cywilna, chodzi o napisanie spadku.
    Ostatnio edytowane przez Don Kiszot ; 04-03-2015 o 13:47

POLECAM
    http://www.bogaczyk.eu/
    KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

PIOTR BOGACZYK

43-400 CIESZYN
    UL. 3 MAJA 6

TEL./FAX 33 852 0004
    TEL. KOM. 606 271 145

Cytat Napisał Don Kiszot Zobacz post
    Witam,
    rozumiem,że chodzi o sporządzenie wniosku o nabycie spadku...
    Takie coś lepiej samemu napisać - taniej, a każdy prawnik to sporządzi, nie musi być dobry. Zwykle prawnicy wezmą od 100 zł w górę.
    Wystarczy poszukać, np:

https://www.google.pl/search?q=wnios...KfFcfPaNOEgvAP

Do wniosku dołącza się akty zgonu spadkodawcy/ów oraz akty urodzenia spadkobiercy/ów.

Pzdr
    Ostatnio edytowane przez jorg1975 ; 06-03-2015 o 09:38

Ale jak to jest potem z prawem do zachowku?

Ale jak to jest potem z prawem do zachowku?
    Musi być do niego uprawniony. No i po Twoim nabyciu spadku złożyć do właściwego sądu wniosek o żądanie zachowku.
    Zachowek jest to część spadku należna osobom najbliższym zmarłego niezależnie od tego, kto został przez niego powołany do spadku w testamencie. Ustanowienie prawa do zachowku opiera się na założeniu, że każdy człowiek, w razie śmierci, ma moralny obowiązek pozostawienia choćby części majątku swoim najbliższym. W praktyce zachowek może być egzekwowany wtedy, gdy zmarły pozostawił testament, w którym albo w ogóle pominął osoby najbliższe, albo zapisał im zbyt małą część majątku. Jeżeli nie zostawił testamentu, a majątek rozdysponował za życia w formie darowizn, wtedy najbliżsi, którzy nie dostali darowizn lub dostali za małe, mogą wystąpić o zachowek. Problem zachowku nie istnieje, gdy osoby do niego uprawnione otrzymają w spadku po zmarłym lub w formie darowizny część majątku równą lub wyższą od tej, jaka należałaby się im z racji zachowku. Najbliżsi uprawnieni do zachowku to zstępni (dzieci, wnu-ki, prawnuki itd.), małżonek i rodzice zmarłego, jeśli byliby powołani do dziedziczenia z mocy ustawy.

pzdr

uwazam ,ze lepiej sie dogadac niz ciagac sie po sadach,przezylem to i wiem cos o tym ,a ile kasy

Czyli mimo, iż za życia byłby napisany testament to ktoś może mieć prawo do zachowku?!
    Czy lepiej zamiast testamentu sporządzić umowę sprzedaży i odprowadzić od tego podatek i spać spokojnie, że nikt nie będzie mnie ciągał po sądach?
    A czy przy sprzedaży jeden rodzic może sprzedać swoją część jak nie ma żadnego podziału majątku?

Czyli mimo, iż za życia byłby napisany testament to ktoś może mieć prawo do zachowku?!
    Oczywiście, ja tak np. miałem. Dziadek mi w testamencie dom przepisał, a po jego śmierci po moim nabyciu spadku prawo do zachowku nabyły jego dzieci. To,że z tego prawa nie skorzystały(przedawnia się po 5 latach) to inna sprawa

- - - Dopisano - - -

Czy lepiej zamiast testamentu sporządzić umowę sprzedaży i odprowadzić od tego podatek i spać spokojnie, że nikt nie będzie mnie ciągał po sądach?
    A czy przy sprzedaży jeden rodzic może sprzedać swoją część jak nie ma żadnego podziału majątku?
    A zajść do notariusza i darowiznę zrobić. A do drugiej części to co chcecie sprzedawać jak nie ma rozdziału i nie wiadomo co kto ma. Fizyczny podział majątku tudzież zniesienie współwłasności
    Ostatnio edytowane przez jorg1975 ; 09-03-2015 o 13:30

Hmmm... To może spróbuj skorzystać z porad Jerzego Chojki? Kancelarie prawne Wrocław są jednymi z najlepszych w kraju, w związku z czym na pewno się nie zawiedziesz.
    Ostatnio edytowane przez Marcin K. ; 20-01-2016 o 15:18 Powód: linki

Nieraz niestety nie idzie się dogadać w dobroć i trzeba ciągnąc po sadach co na pewno nie jest miłe. Moja rodzina korzystała z kancelarii adwokackiej także we Wrocławiu, sprawą zajmowała się Kamila Łukowicz (linki) specjalista w prawie cywilnym. Zmagała się naprawdę z trudnymi problemami, chociażby naszą sprawą która do łatwych nie należała.
    Ostatnio edytowane przez Marcin K. ; 11-02-2016 o 20:36 Powód: linki

Uprawnienia