Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Ikze

czeluściach foruma

Ikze

Oszczędza ktoś z Was na to konto? Z czym to się"je"? Zainteresowało mnie to trochę a nie bardzo rozumiem tego odliczania od podatku na PIcie-0..... Jak to działa?

Jestem zlepkiem ogromnej liczby atomów, zawierającym w sobie niezliczone możliwości.

ikze

https://www.youtube.com/watch?v=4zTHHeeXfxE

- - - Dopisano - - -

artykul Samcjika jest z 2012 r teraz to wyglada zupelnie inaczej(lepiej)

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    To "gwarantowane 18% zysku" to za 30 lat? czy rocznie 18%. Ja bym zainwestował w hektary lub w browary

- - - Dopisano - - -

Ludzie chyba zapomnieli co było w usa?
    https://www.youtube.com/watch?v=gHUv...yer_detailpage
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    To "gwarantowane 18% zysku" to za 30 lat? czy rocznie 18%. Ja bym zainwestował w hektary lub w browary

- - - Dopisano - - -

Ludzie chyba zapomnieli co było w usa?
    https://www.youtube.com/watch?v=gHUv...yer_detailpage
    pewny w ikze i chyba atrakcyjny to odpis podatkowy np przy sklali 32 w 2015 dostajesz 1520 zl i to jest pewne a wyniki funduszy to juz calkiem inna historia. no i dla osob ktore placa podatek liniowy ikze to jedyny odpis jaki mozna zrobic
    Ostatnio edytowane przez ztcieszyn ; 11-04-2015 o 13:12

Przy wypłacaniu pieniędzy z IKZE i tak podatek będzie trzeba zapłacić.

czeluściach foruma
    Ale wytłumaczcie mi to jak osiołkowi....
    Pierwsze wpłacam ileś na to IKZE, potem robię odliczenie w pit? A skąd mam wiedzieć ile będę mogła sobie odliczyć? I tak np. rok w rok jakąś kwotę: wpłacam - odliczam, wpłacam - odliczam.... A IKZE rośnie. I za 40 lat będę mogła se wybrać tę kasiorę i od niej zapłacę podatek? Ile tego? To opłaca się to czy nie? Czy może lepiej założyć sobie jakąś polisę?

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Uważajcie bo może to być piramida. Nigdzie do dają 18%. najwyżej 4 - 4,5%. w skali roku.
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Ulga podatkowa w PIT każdego roku
    Co roku możesz odliczać od dochodu środki zainwestowane w IKZE (do określonego limitu). Dzięki czemu już za ten rok możesz otrzymać zwrot nawet 1520 zł.

Aby to zrobić, wystarczy do zeznania podatkowego (PIT-28, PIT-36 i PIT-37) dołączyć załącznik - PIT-0. Wpłaty dokonywane na IKZE odliczysz wypełniając pola 29-30 (zobacz). Formularz PIT-0 oraz objaśnienie do dokumentu mozesz pobrac ze strony Ministerstwa Finansów.
    Uwaga: Załączony wzór stosuje się od 1 stycznia 2015 r. do odliczeń dokonywanych od 1 stycznia 2014 r.
    Bez podatku od zysków kapitałowych
    zachowujesz całość wypracowanych zysków niezależnie od tego, kiedy wpłacasz pieniądze, nie płacisz podatku od zysków kapitałowych przy zmianie funduszy
    Oszczędzasz, jak długo chcesz
    czas oszczędzania oraz wybór momentu, w którym je rozpoczynasz, zależy wyłącznie od Ciebie (ważne, żebyś wnosił wpłaty przez co najmniej 5 dowolnych lat)

Mam ikze zalozone w 2014 w pelnym wkladzie -jesli macie jakies watpliwosci zapytajcie kogos kto rozlicza zeznania roczne.zasady sa proste i nieskompilkowane -i jeszcze raz nikt nie gwarantuje zysku na 18 czy wicej %. -pewny jest odpis podatkowy (pod warunkiem.ze ktos placi podatki)
    Ostatnio edytowane przez ztcieszyn ; 13-04-2015 o 06:27

Teraz od podatku odliczysz, ale przy wypłacie i tak go zapłacisz.

Uprawnienia