Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Ikze

czeluściach foruma
    Jeszcze dopytam: nie mam założonego konta ikze i nic jeszcze nie odłożyłam - moge zrobić odpis od podatku i to dać na ikze? Czy odwrotnie: pierwsze wpłata potem odliczenie?

I jakie ikze polecacie?
    A może polisa lepsza?

Cytat Napisał ztcieszyn Zobacz post
    Ulga podatkowa w PIT każdego roku
    Co roku możesz odliczać od dochodu środki zainwestowane w IKZE (do określonego limitu). Dzięki czemu już za ten rok możesz otrzymać zwrot nawet 1520 zł.
    Skąd masz te dane? teraz na szybko sprawdziłem, że wpłacić można maks 4% podstawy wymiaru składki zdrowotnej za rok poprzedni, dla każdego ta kwota będzie inna, skąd więc te 1520zł?

- - - Dopisano - - -

Up, ubezpieczenie społeczne miało być, a nie zdrowotne
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

1520zł to jest maksymalna możliwa kwota odliczenia za wpłaty na IKZE w 2015 r., przy założeniu, że płacisz 32% podatku.
    4750,80 zł x 32% = 1520,26 zł

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Krilady* Zobacz post
    moge zrobić odpis od podatku i to dać na ikze? Czy odwrotnie: pierwsze wpłata potem odliczenie?
    Najpierw musisz wpłacić na IKZE, a podatek odliczasz dopiero w przyszłym roku w zeznaniu rocznym za 2015 rok.

- - - Dopisano - - -

Pieniądze z IKZE możesz wypłacić dopiero po osiągnięciu 65 lat i po min. 5 latach oszczędzania - wtedy zapłacisz zryczałtowany podatek 10%. Taki sam podatek zapłaci osoba uprawniona, jeśli Ty do tego czasy nie dożyjesz. Jeśli chciałabyś wcześniej wypłacić, to zapłacisz podatek wg normalnej skali podatkowej. Przy wcześniejszej wypłacie musisz wycofać wszystkie środki i może się okazać, że odliczałaś 18% podatku, a będziesz musiała zapłacić 32% podatku.

To bardzo ciekawy filmik ZTCieszyn tylko że reklama
    https://www.aviva.pl/emerytura/IKZE/kalkulator
    kazdy niech sobie policzy sam czy mu sie oplaca

I ten też
    Ostatnio edytowane przez 4ever ; 14-04-2015 o 09:44
    Nie karmię trolli !

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    A gdybym strzelił kopytami to co z moją kasą zgromadzoną na IKZE? wiadomo już mi tam nie będzie potrzebna, bo tam.....
    czy moje dzieci, wnuki dostaną na waciki?

- - - Dopisano - - -

Ja będę im płacił a oni trzy razy do roku będą się wczasować za moją kasę, wolę sam sobie zainwestować
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    A gdybym strzelił kopytami to co z moją kasą zgromadzoną na IKZE? wiadomo już mi tam nie będzie potrzebna, bo tam.....
    czy moje dzieci, wnuki dostaną na waciki?)
    Możesz wskazać osobę, która kasę dostanie.

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Może nie wszystkim będzie się chciało przeczytać ten mój przydługi elaborat ale robię to dla przestrogi.

Powiem Wam wszystkim jedno. Jako młode pacholę zostałem zbajerowany przez tzw. przedstawiciela Amplico Life do oszczędzania na "stare lata" w ich firmie. Pokazując różne wykresy, zabezpieczenia, umowy i inne badziewie namówili na taką formę lokowania moich oszczędności. Obiecywali krociowe zyski. Karaiby, Kanary, Tajlandia i Bóg wie jeszcze co. Życ nie umierać. Po mniej więcej 10 latach zorientowałem się, że była to zwyczajna piramida. Od tego czasu firma nadal w swej nazwie ma nazwę Amlico ale nie Leif. Trzykrotnie zmieniła nazwę i nie czuje się odpowiedzialna na poczynania przez poprzednie nazwy- też Amplico ale już nie Life tylko inaczej. Pozostali-zapewne- (za granicą) tylko prezesi i udziałowcy. Wszelkie super promocje, super oprocentowanie, super zyski to był po prostu bajer. Były to lata dziewięćdziesiąte i większość w tym czasie nie była zorientowana co "w trawie piszczy". Były to czasy kiedy łapali nas -naiwnych- w różnych telesklepach na anteny, noże, scyzoryki, latarki, patelnie, odkurzacze i inne cudowne rzeczy które wszystko same za nas robią.Wycofać swoje udziały można było, tylko otrzymywało się malutki zwrot pieniędzy. Większość szła na utrzymanie firmy a pragnę przypomnieć przede wszystkim młodszej generacji, że lokaty bankowe wtenczas wynosiły do 25% Nic mi innego nie pozostało by nadal płacić i po okresie umowy odzyskać ok. 100% moich wpłat. W czerwcu kończy mi się umowa i jeśli temat nadal będzie aktualny to z przyjemnością poinformuję Was ile po dwudziestu latach wpłacania i oszczędzanie w Amlico Life odzyskałem.

Za bardzo nie ufajcie młodym przystojnym , w granatowych garniturkach "przedstawicielom" różnych firm . Mogą to robić w dobrej wierze, ale jak coś pierdyknie zawsze mogą to zwalić na kryzys albo coś podobnego.
    Ostatnio edytowane przez jan_122 ; 14-04-2015 o 17:38
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Jaśko, ale jeżeli nie te które wymieniłeś to jaką firmę polecasz? Czy tę samą co kolega ztcieszyn?

https://www.aviva.pl/emerytura/IKZE/kalkulator
    kazdy niech sobie policzy sam czy mu sie oplaca
    Czyli Avive ?
    Nie karmię trolli !

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał 4ever Zobacz post
    Jaśko, ale jeżeli nie te które wymieniłeś to jaką firmę polecasz? Czy tę samą co kolega ztcieszyn?

Czyli Avive ?

Nikogo nie polecam . Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to co napisałem toś powinien się zorientować:

[QUOTE]Za bardzo nie ufajcie młodym przystojnym , w granatowych garniturkach "przedstawicielom" różnych firm . Mogą to robić w dobrej wierze, ale jak coś pierdyknie zawsze mogą to zwalić na kryzys albo coś podobnego[/QUOTE]

Dotyczy się to wszystkich firm. Przeczytaj tekst pogrubiony a wszystko będzie jasne.
    Takie niemądre pytania adresuj do kolegi.
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Uprawnienia