Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Jaki wózek najlepszy ?

Jaki wózek najlepszy ?

Witam, za jakieś cztery miesiące , jak wszystko pójdzie dobrze, zostanę mamusią po raz pierwszy i tu pytanie ,jaki wózek wybrać na rynku jest tak wielki wybór ,że zamiast się cieszyć to jestem zdezorientowana jakie macie doświadczenia w tym temacie ? biorąc pod uwagę np.nasze cieszyńskie chodniki itd .. będę wdzięczna za każdą sugestię

Na cieszyńskie chodniki to raczej coś na wysokich kółkach
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Myśmy mieli taki tylko w innych kolorach

Duże,pompowane kółka,pojemny kosz na zakupy,torba na pieluchy,ubranka i drobiazgi dla maluszka. Wózek ma wyjmowaną wkładkę dla niemowlaczka,a w wersji sportowej pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Rączka jest przekładna tak że można malucha wieźć przodem do siebie lub przodem do kierunku jazdy,a jej wysokość regulowana. Myśmy generalnie szukali wózka 2w1 (bez fotelika) i ten spełnił nasze oczekiwania w 100%

https://www.google.pl/search?q=expan...0CCYQsAQ&dpr=1
    Ja mam taki jak w linku. Expander Mondo. Wózek bardzo sobie chwalę, rewelacja.

podstawowe moim zdaniem cechy:

-duże koła, najlepiej pompowane - wtedy trawniki, kamienie, bruk niestraszne. teraz mam spacerówke z piankowymi, i mimo ze lżejsze, to masakra, gdy musze zjechac z asfaltu
    -waga wózka. myślałam że jest nieistotna, bo nie musze nim pokonywać ani jednego stopnia, chowam wózek w garażu. ale: wózek ładujemy też do bagaznika samochodu, chodzimy nim na spacery i jak to w cieszynie bywa-pchamy pod górkę. a do wagi wózka dodajemy wage dziecka i torby, zakupów itd. teraz mam lekką spacerówkę i czuc różnicę
    -skrętne koła. miałam okazje jeździć wózkiem bez skrętnych kół przednich. sama mam ze skrętnymi i niebo a ziemia. o wiele wygodniej, bez wysiłku wkładanego w to, by wózek skręcić
    -dostęp do torby pod wózkiem. przy gondoli był w miare spoko, ale po załóżeniu siedzenia od spacerówki była bieda cos tam włożyć
    -długość gondoli. niektóre wózki mają bardzo krótkie gondole, ok.70 cm i dziecko w mig wyrasta.
    -oparcie spacerówki powinno się rozkładać na płasko, by dziecko mogło wygodnie leżeć. niestety dużo jest wózków bez tej funkcji
    -parasolka lub przedłużana buda. miałam i to i to i spokojnie spacerowalam mijając mamy z wiszącymi pieluchami na wózku albo ciagnącymi za soba wózek tak, by nie świeciło dziecku na buzię. kto co lubi
    -łatwe składanie i rozkładanie wózka. pierwszy wózek był łatwy w obsłudze, ale przez wage i to, że składał się z dwóch części, było trzeba jednak sie troche namachać. spacerówkę mam typy parasolka i to sa trzy ruchy i juz ją mam złożoną

mój pierwszy wózek to tako captivia, spacerówke mam caretero sonata. tako było świetne jako gondola, mimo tej wagi. po przejściu na spacerówke zaczęłam dostrzegać wady

i polecam nie inwestowac i kupic używany wózek. gondole uzywa sie okpół roku tylko. lepiej potem dołozyc i kupić lepszą spacerówkę, bo już się wie, czego sie wymaga, co przeszkadza a co sie marzy

[QUOTE=Sjokolade;284737]podstawowe moim zdaniem cechy:

-duże koła, najlepiej pompowane - wtedy trawniki, kamienie, bruk niestraszne. teraz mam spacerówke z piankowymi, i mimo ze lżejsze, to masakra, gdy musze zjechac z asfaltu
    -waga wózka. myślałam że jest nieistotna, bo nie musze nim pokonywać ani jednego stopnia, chowam wózek w garażu. ale: wózek ładujemy też do bagaznika samochodu, chodzimy nim na spacery i jak to w cieszynie bywa-pchamy pod górkę. a do wagi wózka dodajemy wage dziecka i torby, zakupów itd. teraz mam lekką spacerówkę i czuc różnicę
    -skrętne koła. miałam okazje jeździć wózkiem bez skrętnych kół przednich. sama mam ze skrętnymi i niebo a ziemia. o wiele wygodniej, bez wysiłku wkładanego w to, by wózek skręcić
    -dostęp do torby pod wózkiem. przy gondoli był w miare spoko, ale po załóżeniu siedzenia od spacerówki była bieda cos tam włożyć
    -długość gondoli. niektóre wózki mają bardzo krótkie gondole, ok.70 cm i dziecko w mig wyrasta.
    -oparcie spacerówki powinno się rozkładać na płasko, by dziecko mogło wygodnie leżeć. niestety dużo jest wózków bez tej funkcji
    -parasolka lub przedłużana buda. miałam i to i to i spokojnie spacerowalam mijając mamy z wiszącymi pieluchami na wózku albo ciagnącymi za soba wózek tak, by nie świeciło dziecku na buzię. kto co lubi
    -łatwe składanie i rozkładanie wózka. pierwszy wózek był łatwy w obsłudze, ale przez wage i to, że składał się z dwóch części, było trzeba jednak sie troche namachać. spacerówkę mam typy parasolka i to sa trzy ruchy i juz ją mam złożoną

mój pierwszy wózek to tako captivia, spacerówke mam caretero sonata. tako było świetne jako gondola, mimo tej wagi. po przejściu na spacerówke zaczęłam dostrzegać wady

i polecam nie inwestowac i kupic używany wózek. gondole uzywa sie okpół roku tylko. lepiej potem dołozyc i kupić lepszą spacerówkę, bo już się wie, czego sie wymaga, co przeszkadza a co sie marzy

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś

Generalnie konkretnego modelu nikt Ci dobrze nie poleci, bo żadna mama nie korzystała z wielu modeli wózków.
    Ale Sjokolade napisała zdecydowane kompendium jednak jeśli chcesz JESZCZE więcej wskazówek to:
    - głęboka gondola (niektóre są płytkie i spacerując ciągle się stresujesz, że Ci niemowlaczka przewieje)
    - regulowana wysokość rączki jeśli między Tobą a mężem jest duża różnica wzrostu
    - łatwość ściągania gondoli (dziecko będzie zasypiać na spacerze i pewnie będziesz je z gondolą wnosiła do domu)
    - amortyzatory - dla mnie bardzo ważna sprawa bo w poprzednim wózku były, w obecnym nie ma i widzę różnicę. W tamtym dziecko było kołysane na wertepach a w tym po prostu nim trzepie (w obydwu wózkach były pompowane koła, więc sam koła nie załatwiają niestety sprawy)
    - pojemny kosz na zakupy - to powtórzę, bo przerzuciłam się z wózka z dużym koszem na taki ze znikomym i nie umiem tak funkcjonować

I również polecam używany, jeśli jest dobrej firmy. Dobrze zrobiony wózek "odchowa" trójkę dzieci i dopiero przy czwartym będzie może czuć, że mechanizm jest wysłużony więc nie warto inwestować, chyba że szczególnie zależy Ci na wyglądzie fury.

No i gratulacje
    Przemysł farmakologiczny zarabia na ludziach chorych. Dlaczego więc miałby dążyć do zwiększania liczby ludzi zdrowych?

czeluściach foruma
    Dokładnie, Sjoko wszystko właściwie ujęła Ja dodam, że mam TAKO JUMPER i X-LANDERA (używana gondola). X-LANDER to sztywna kobyła, TAKO ma resory i jest bardziej taki miękki, ale ciężki, natomiast prowadzi się dość lekko. Wszystkie wózki mam używki (łącznie ze spacerówką) i to racja, że może szkoda kupować nowy, choć spacerówka nówka, jakaś już wypaśna byłaby całkiem fajna.....

- - - Dopisano - - -

Ooo, i gellwetka też dobrze napisała

A ja to bym nie kupowała już wózka 2 czy 3w1. Najpierw ta część spacerowa zawadza, a potem gondola.
    Kupić fajną (używaną) gondolkę z tymi funkcjami, co babeczki pisały, a zainwestować w spacerówkę (czy sportowy- bo nie rozróżniam), lekką, składaną, funkyjną.

Swojego wózka niecierpię szczerze. To też Tako jumper któryś. Jedyne co, to łatwo się prowadzi i w gondoli był dźwigany materacyk do pozycji półleżącej, co w przypadku mojej małej małpeczki sprawdziło się w 100%. Za chiny leżeć nie chciała.

Natomiast teraz jako spacerowy jest do doopy. Ale wygonię go przy chałpie do oporu. Mam jeszcze parasolkę do samochodu.

A co do fotelika do samochodu- nosidła, to zwróć uwagę na daszek, czy jest głęboki. To się przydaje.
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny za wszystkie wskazówki

Uprawnienia