Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Matura to ..... niekoniecznie bzdura ;)

Cytat Napisał acd103 Zobacz post
    Teraz sie liczy fach i umiejętności a nie koniecznie papierek.
    Pewnie masz rację a nic nie boli jak masz wykształcenie średnie czy wyższe które fachowości niczym nie zagraża.A do tego by się kształcić potrzebny jest maturalny jak twierdzisz papierek :-)

Fach i umiejętności są bardzo ważne, ale wielu pracodawców patrzy też na wykształcenie. Bez niego ciężko awansować, a matura jest potrzebna jak napisała jagoda-79.

Matura jest potrzebna do przyjecia na studia, na nic więcej.

No niestety .. sproboj teraz znalezc gdzies dobrze platna prace bez studii .. takze jest ona duzym krokiem, otwierajacym nowe furtki

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał kobietk@ Zobacz post
    sproboj teraz znalezc gdzies dobrze platna prace bez studii .. takze jest ona duzym krokiem, otwierajacym nowe furtki
    A nie zastanawiałaś się nawet przez chwilę, że może być zupełnie odwrotnie? Ludzie wierzą w takie mity i lezą na te swoje studia z przekonaniem, że ktoś zapłaci im grube pieniądze za samo posiadania papierka. Otóż nie zapłaci! i dlatego magistry smażą frytki w fast foodach za marne grosze, a dobry tynkarz/ślusarz/elektryk/mechanik po zawodówce zarabia godziwe pieniądze w swoim zawodzie.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Murarz tynkarz nie potrzebuje papiera. Niestety papier to wymóg formalny w zawodach które stawiasz w opozycji do murarza. Pracodawca stawia warunek i kupa, nie masz papoera, nie ma nawet rozmowy. Chyba, że jesteś uparty i masz charakter ale tego ludziom chyba brakuje. I tak, wiem że prawdopodobnie właśnie to miałeś na myśli. Papier to jedno, charskter i wiedzą mimo braku papierka to drugie.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Niestety papier to wymóg formalny w zawodach które stawiasz w opozycji do murarza. Pracodawca stawia warunek i kupa, nie masz papoera, nie ma nawet rozmowy.
    To znaczy których? bo ja nic takiego nie pisałem. Nie stawiałem żadnych zawodów w opozycji do murarza. Magister to nie zawód, chyba, że masz na myśli smażenie frytek, ale tam pracują ludzie po studiach nie dlatego, że taki jest wymóg, tylko dlatego, że poszli na pierwszy lepszy kierunek po dyplom i albo nic nie potrafią, albo brakuje ofert pracy w ich zawodzie.

Uwielbiam ten program, ale wolałam, kiedy prowadził go Kuba.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2

Hehehe
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Uprawnienia