Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: W stronę morza (2004), eutanazja

W stronę morza (2004), eutanazja

Sparaliżowany od 30 lat Ramón nie chce już żyć. Gdy sąd odmawia mu prawa do eutanazji, decyduje się na samobójstwo.
    http://www.filmweb.pl/W.Strone.Morza

Drodzy przeciwnicy eutanazji, a nóż ktoś z Was zdecyduje się obejrzeć i nagle uświadomi sobie, że oficjalne stanowisko kościoła
    katolickiego w tej kwestii - kupy się nie trzyma.
    Osobiście nie zapomnę nigdy dyskusji głównego bohatera z księdzem, padają tam słowa o tym
    że "straszenie piekłem (w swoich naukach), jest niezgodne z konstytucją i powinno być ścigane z urzędu" - nie wiem czy dokładnie tak to brzmiało, ale wiadomo o co chodzi, zgadzam się z tym w 100%.
    Na końcu filmu, jak dostała od niego od niego list, popłakałem się (czyli resztki jakichś tam uczuć jeszcze zachowałem ), to chyba dobrze.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Nie oglądałem filmu i raczej nie obejrzę, ale czytając twój post nasuwa mi się kilka pytań:

1. Skoro bohater filmu ostatecznie popełnił samobójstwo to znaczy, że mógł też zrobić to wcześniej, dlaczego więc domagał się eutanazji? Skoro chciał pozbawić siebie życia i mógł to zrobić dlaczego próbował obarczyć tym inne osoby? tchórzostwo, czy próba wywołania konfliktu ideologicznego?

2. Uważasz, że człowiekowi, który ma myśli samobójcze z automatu należy się prawo do eutanazji, a jeżeli ktoś mu odmawia to znaczy, że jest ortodoksyjnym katolikiem, który łamie jego prawa i wolności?

3. Z definicji eutanazja to przyśpieszenie śmierci. Odnosi się to raczej do sytuacji, kiedy chory człowiek leży na łożu śmierci i umiera w cierpieniach, aby mu tych cierpień oszczędzić przyspiesza się jego śmierć. Z recenzji filmu wynika, że bohater był w zupełnie innej sytuacji, nie cierpiał (fizycznie) i nie był też umierający, nie mógł pogodzić się jedynie ze skutkami wypadku. W tym przypadku nie byłoby to przyspieszenie śmierci, lecz pozbawienie kogoś życia na jego prośbę. Dlaczego popierasz rozszerzenie prawa do eutanazji o zabójstwo na życzenie?

4. Z jednej strony na wieść o samobójcy, który chce skoczyć z mostu angażowane są wszelkie służby, aby go od tego uchronić i gdybym napisał teraz, ze to jest głupota, że jak chce się zabić niech się zabija to zostałbym przez wielu osądzony od czci i wiary. Z drugiej jednak strony wiele z tych osób uważa, że gdy ten sam samobójca poprosił drugą osobę o pozbawienie go życia to ma do tego prawo i nikt nie może go przed tym powstrzymać. Nie widzisz w tym niedorzeczności? bo ja tak.

5. Dlaczego mieszasz w to Kościół Katolicki skoro świecki sąd odmówił bohaterowi filmu prawa do eutanazji?
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 04-08-2015 o 18:41
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Ale bzdury, skomentuję tylko 1. punkt

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    1. Skoro bohater filmu ostatecznie popełnił samobójstwo
    Tak, ostatecznie popełnił samobójstwo.

to znaczy, że mógł też zrobić to wcześniej
    Nie, nie mógł wcześniej.

dlaczego więc domagał się eutanazji?
    Dlatego, że nie mógł popełnić samobójstwa wcześniej.

- w tym momencie logika katolika leży, ateisty też, musisz kombinować dalej jak to możliwe.

Skoro chciał pozbawić siebie życia i mógł to zrobić dlaczego próbował obarczyć tym inne osoby? tchórzostwo, czy próba wywołania konfliktu ideologicznego?
    Durne wnioski, nie warto nic pisać na ten temat, cholera a miałem cały punkt skomentować :/

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał Ex Soldier Zobacz post
    Ale bzdury, skomentuję tylko 1. punkt
    Tak się właśnie kończy każda próba dyskusji z osobami, które popierają coś tylko dlatego, że jest to modne. Ostatnio bardzo modne jest popieranie wszystkiego, co jest wbrew nauce Kościoła Katolickiego i Ty tak właśnie czynisz, z resztą nie kryjesz się z tym jakoś specjalnie.

Dlatego, że nie mógł popełnić samobójstwa wcześniej.
    Dlaczego nie mógł i co się stało, że po odmowie eutanazji nagle zamógł?

w tym momencie logika katolika leży, ateisty też...
    No leży i to bez względu na wyznanie, ponieważ w tym nie ma żadnej logiki. Chodzi tylko o to, żeby postawić na swoim i przeciwstawić się większości.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 04-08-2015 o 23:55

Dlaczego nie mógł i co się stało, że po odmowie eutanazji nagle zamógł?
    Streszczenie komuś fabuły filmu, tak by zrozumiał, jest jest jeszcze głupsze niż te Twoje 5 pkt, które napisałeś w komentarzu do filmu, nie oglądając filmu.

Można tylko dodać, że ocena 7,7 na filmwebie jest bardzo wysoką notą, do tego tag "filmweb poleca", oscar i złoty glob za 2005, w cholerę innych nagród za 2005, sprawiają, że warto obejrzeć ten film, bez względu na przekonania religijne

mr.dildo
    Guest
    Takim oto sposobem , może powstać w główce nie koniecznie pożądany mętlik .
    Co kto lubi , jak odczuwa potrzebę obejrzenia filmu , nie widzę przeszkód.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Streszczenie komuś fabuły filmu, tak by zrozumiał, jest jest jeszcze głupsze niż te Twoje 5 pkt, które napisałeś w komentarzu do filmu, nie oglądając filmu.
    Nie potrafisz streścić fabuły filmu, który ponoć obejrzałeś, nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania, jak ognia unikasz dyskusji na temat, który sam poruszyłeś obrażając przy tym innych... i Ty piszesz coś o głupocie?

Piszesz tu tylko głupie poczucie winy, powinieneś pomyśleć zanim wróciliśmy i napisać więcej. Forum nigdy nie przelewki, uczyć forum i ważne rzeczy.

Cytat Napisał Gromko Pierdziejev Zobacz post
    Piszesz tu tylko głupie poczucie winy, powinieneś pomyśleć zanim wróciliśmy i napisać więcej. Forum nigdy nie przelewki, uczyć forum i ważne rzeczy.
    Dokładnie!

japitooleeeee
    Zupełnie jakbyśmy poznali się tylko po to, żeby się ze sobą żegnać.

(Daniel Glattauer – Wróć do mnie)

Ex..mam wrażenie, że głośniej Twoja przegródka pierdzi niż mózg myśli.

Uprawnienia