Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Bezpłatna aktualizacja do Windows 10

Bezpłatna aktualizacja do Windows 10

Witam Kilka dni temu, na pasku zadań w moim komputerze pojawiła się ikonka win10, chciałem więc zapytać, czy ktoś z forumowiczów już skorzystał z bezpłatnego uaktualnienia systemu do najnowszej wersji, a jeżeli tak, to jakie są wrażenia po przesiadce na nowe "okienka"?

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Nie instalowałem, ale słyszałem że każdy twój ruch jest zapisany i nagrywany, tłumaczą się że to wersja próbna
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co zmieniać coś co jest sprawdzone .Ja używam Win7 i nie mam zamiaru instalować tej aktualizacji .

czeluściach foruma
    Też mam to okienko - na razie też nic nie zmieniłam i też jestem ciekawa czy ktoś już to przetestował.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał Jeż Maul Zobacz post
    Witam Kilka dni temu, na pasku zadań w moim komputerze pojawiła się ikonka win10, chciałem więc zapytać, czy ktoś z forumowiczów już skorzystał z bezpłatnego uaktualnienia systemu do najnowszej wersji, a jeżeli tak, to jakie są wrażenia po przesiadce na nowe "okienka"?
    A nie zastanawia Cię, że Microsoft, czyli ostatnia firma, która dałaby komuś coś za darmo nagle postanawia obdarować wszystkich nowym systemem operacyjnym? Nawet średnio kumaty człowiek domyśli się, że jest w tym jakiś haczyk, a tym haczykiem jest permanentna inwigilacja użytkowników na którą trzeba się zgodzić podczas instalacji systemu.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    haczykiem jest permanentna inwigilacja użytkowników na którą trzeba się zgodzić podczas instalacji systemu.
    Win 10 to jeden wielki keylogger, trzeba nazywać rzeczy po imieniu

Coś mi ktoś opowiadał że jak aktualizujesz to nie wrócisz do poprzedniego systemu...chyba że zainstalujesz na nowo i wszystkie kolejne aktualizacje będą płatne...ktoś w robocie o tym godoł
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Zdaje się, że jest pół roku na powrót. Szkoda, że nie ma bezpłatnej aktualizacji z Visty, wielu chętnie by się przesiadło. Aktualizację dobrze jest pobrać, ale jako nośnik DVD lub na pendrive. W przyszłości może się przydać. Spotkałam już np. programy, które nie chcą się już instalować na XP i Viście. W przyszłości może tak być z 7-ką.

Z tego co mi wiadomo, możliwość bezpłatnej aktualizacji do Win10 dostępna będzie tylko przez rok, potem trzeba będzie zapłacić za system tak jak za wcześniejsze okienka. Z tą permanentną inwigilacją to było tak, że dotyczyła ona wersji testowej (Windows10 Customer Prewiew - sam miałem chęć pobawić się w testera, ale ten fakt mnie odstraszył), i tu rzeczywiście był ten warunek w postaci pozwolenia na pełne podglądanie Microsoft'u wszystkiego co się robi na PC. W wersji finalnej ta zgoda nie jest już wymagana. Jakoś sobie nie wyobrażam, jak w takim wypadku Win10 miałby zastąpić poprzednie okienka na firmowych komputerach. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, który współczesny system dla przeciętnego "Kowalskiego" nie zbiera danych o swoich użytkownikach (w zasadzie to w dzisiejszych czasach "Facebook'a", "Instagram'a", "Google+", "Twiter'a" "Snapchat'a" i innych kołchozów społecznościowych, producenci systemów operacyjnych nawet nie muszą się zbytnio wysilać, bo ludzie sami obnażają swoją prywatność). Jedyny minus o jakim do tej pory słyszałem pod adresem dziesiątki, to brak możliwości wyłączenia automatycznych aktualizacji systemu (instalowanie łatek i poprawek. Użytkownicy Win10 Pro mogą opóźnić ich instalację o osiem miesięcy, a użytkownicy Win10 Enterprise o trzy lata). Postanowiłem że jeszcze chwilę poczekam, na razie utworzę sobie dysk instalacyjny i zobaczę jakie będą pierwsze opinie na temat nowych okienek
    Ostatnio edytowane przez Jeż Maul ; 09-08-2015 o 23:45

Kajów koło Gdziejowa
    A po co ludziom Win10 jak 95% użytkowników komputerów potrafi tylko komputer wystartować i włączyć przeglądarke internetową, no ale prestiż bo co powiedzą sąsiedzi jak ich dzieci zobaczą na minitorze Win7. Początkiem lat '90-tych kto nie miał w domu odtwarzacza video to był we wsi wyśmiewany. Znam kolesia co kupił najtańszy odtwarzacz video , postawił pod telewizorem żeby w szkole jego dzieci nie poniżano.
    Aj owszem, najnowszy system operacyjny ma aktualizacje i lepsze zabezpieczenia, ale czy my je potrzebujemy? Lepiej zainwestować w porządny program antywirusowy i Firewall np. Kaspersky a nie mieć komputera z Windowsem 10 i darmochą antywirową jak Avira.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia