Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Bezpłatna aktualizacja do Windows 10

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Cytat Napisał Rufijok Zobacz post
    A po co ludziom Win10 jak 95% użytkowników komputerów potrafi tylko komputer wystartować i włączyć przeglądarke internetową, no ale prestiż bo co powiedzą sąsiedzi jak ich dzieci zobaczą na minitorze Win7. Początkiem lat '90-tych kto nie miał w domu odtwarzacza video to był we wsi wyśmiewany. Znam kolesia co kupił najtańszy odtwarzacz video , postawił pod telewizorem żeby w szkole jego dzieci nie poniżano.
    Aj owszem, najnowszy system operacyjny ma aktualizacje i lepsze zabezpieczenia, ale czy my je potrzebujemy? Lepiej zainwestować w porządny program antywirusowy i Firewall np. Kaspersky a nie mieć komputera z Windowsem 10 i darmochą antywirową jak Avira.
    Jeżeli masz oryginalne oprogramowanie to po co anty wirus? system sam powinien być zabezpieczony ktoś tu kogoś naciąga na dodatkowe koszty
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ręcznie wymusić aktualizacje do Win 10?
    http://www.pcworld.pl/news/402787/Ja...indows.10.html

Odnośnie samego Windowsa, testowałem go już od kilku miesięcy w wersji testowej tzw. Preview.
    Sam system dosyć rozczarowujący, w wersji testowej laptop kilka razy sam się resetował, nie wspominając już o dosyć kuriozalnym wydarzeniu, mianowicie laptop raz nie zauważył plików systemowych, więc ponownie zainstalował cały system..

Od sierpnia zaktualizowałem Windowsa 7 do 10, cały proces samej aktualizacji przebiegł pomyślnie, natomiast poprawne "wymuszenie" tej aktualizacji to kolejna sprawa wołająca o poste do nieba.

Reasumując Win 10 nie nadaje się jeszcze do całkowitego użytku, tym bardziej do użytku roboczego. Poczekałbym jeszcze parę miesięcy na wydanie kilku paczek naprawczych.
    Ostatnio edytowane przez kezarpl ; 10-08-2015 o 11:20

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    Jeżeli masz oryginalne oprogramowanie to po co anty wirus? system sam powinien być zabezpieczony ktoś tu kogoś naciąga na dodatkowe koszty
    Skoro tak uważasz...

- - - Dopisano - - -

Życzę dużo szczęścia przy korzystaniu z tak zabezpieczonego sytemu, przyda się na pewno
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Skoro tak uważasz...

- - - Dopisano - - -

Życzę dużo szczęścia przy korzystaniu z tak zabezpieczonego sytemu, przyda się na pewno
    Ja również życzę szczęścia, będzie potrzebne z takim podejściem do tematu Pamiętam jak kiedyś na starym pc jeszcze pod winXP, przez swoją niecierpliwość wyłączyłem stareńkiego Nortona bo nie chciało mi się czekać aż przeskanuje sporą paczkę z tapetami, gifami i dzwonkami na telefon. Wystarczyły niecałe trzy minuty, żeby w komputerze radośnie zagnieździł się trojan (Vundo), a przyspieszenie rozpakowywania zipa skończyło się formatem i ponowną instalacją windy, bo jak już się zadomowił w plikach systemowych, to nie dało się tego upierdliwca usunąć żadnym antywirusem To był jedyny taki przypadek na całe dotychczasowe lata korzystania z komputera.
    Ostatnio edytowane przez Jeż Maul ; 11-08-2015 o 14:48 Powód: Drobna literówka.

Poczytajcie ten temat - może kogoś zainteresuje:
    http://technowinki.onet.pl/oprogramo...loggera/8j2ds1
    System przechwytuje każdy użyty klawisz, wyjątkowo dobrze się postarali nad skutecznym inwigilowaniem ale ten keylogger to nie jest wszystko.
    Warto poczytać a w sieci informacji nie brakuje. Oczywiście inne wersje systemu ( starsze ) też miały coś w " zanadrzu " ale tu mistrzowsko to rozegrali..
    Pozdrowienia

Ruch z wydawaniem darmowego systemu nagle staje sie bardzo zrozumiały. Tego typu dane dot preferencji konsumenckich, a tutaj juz w zasadzie pełnych profili psychologicznych uzytkownikow to prawdziwe zloto. W dodatku pozyskane legalnie bo kazdy akceptuje regulamin podczas instalacji.

Dzieki za cenny news.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Ja również nie korzystam z antywira i tylko raz od bardzo wielu lat miałem przygodę z wirusem. Antywirusy są głównie dla głupich lub nieświadomych użytkowników. Głównie, nie wyłącznie.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Bardzo proszę was koledzy o poradę , szczerą . Noszę się z zamiarem kupna nowego laptopa , jest tam załączony sytem windows 8.1 z mozliwoscią aktualizacjii do win. 10 . Czy ktoś z was korzysta z win 8.1 , słyszałam ze jest doś kłopotliwy w opanowaniu a taki win.10 to jakaś podpucha ? . Pracowałam na xp czy win.7 ale pojecia nie mam o 8.1 . Co możecie mi podpowiedzieć ?

Nie jest kłopotliwy. Ja też tak myślałem na początku patrząc na to dziwne coś co zastąpiło menu start ale jak sobie to uporządkowałem to wychodzi że jest dużo lepsze niż klasyczny start. Fajna jest też opcja pauzowania kopiowania plików. Jedyne co zauważyłem na minus to lekki spadek wydajności w bardziej zasobożernych programach ale jeśli nie robisz nic poza domowym użytkiem to są podstawy żeby założyć, że będziesz zadowolony. Win10 bym nie ryzykował z tym całym inwigilowaniem.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Mam 10 i co jakiś czas sam sie automatycznie aktualizuje. Nie podoba mi sie to, ale co zrobić

Jagoda ;

Ja osobiscie nie pchałbym się w ta dziesiatkę . Mogą pojawić Ci się problemiki , typu brak sterowników itp.
    Windows osiem , nie jest taki zły jak się może wydawać . Jak ktoś bawi sie smartfonami czy tabletami to ten win. 8.1 w takie jest zaopatrzony . I jak pisze DYSZOL , nie posiada menu start , tę funkcję zastępują ikonki , mozesz je grupować i dostosowywać do upodobań i potrzeb . Pooglądaj , posłuchaj i cóż , milej zabawy z ósemką

https://www.youtube.com/watch?v=RC0tlNCpmF4

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia