Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Fala uchodżców coraz bliżej

Fala uchodżców coraz bliżej

Węgry mają poważny problem z narastającą falą uchodżców, a to przecież niedaleko.Całe szczęście, że Czesi i Słowacy są przeciwni przyjmowaniu imigrantów, co stanowi dla nas pewną barierę bezpieczeństwa. Fala nadchodzi z południa Europy, więc południe Polski będzie w razie czego pierwsze narażone na zalew imigrantami, co nie wróży niczego dobrego.Czy Czesi zdołają się oprzeć naciskom UE, trochę w to wątpię. Mogą się np. zgodzić przepuścić imigrantów przez swoje terytorium do Polski, i co wtedy ? https://youtu.be/YFEz47P9kWA

Polska to będzie tylko miejsce postoju...oni wolą na zachód europy tam gdzie jest socjal...nic nam nie grozi
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Oni nie chcą pracować, socjal dla nich jest najważniejszy, większość pochodzi z bogatych rodzin, imigranci są wykształceni więc najniższa krajowa ich nie interesuje, do nas przyjadą chorzy, bo my mamy dobrą opiekę lekarską
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kajów koło Gdziejowa
    Do nas nie przyjdą bo boją się naszej opieki lekarskiej.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

U nas zrobią postój jak bociany
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Emerytura po siedemdziesiątce i po 700zł
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czeluściach foruma
    Nie wiem...ale jakby u nas była wojna też bym spieprzała gdzie się da. Trzeba im pomóc tylko nie wiem jak najlepiej... Nie rozumiem przetrzymywania tych ludzi i w sumie nic nie robienia...

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Cytat Napisał Krilady* Zobacz post
    Nie wiem...ale jakby u nas była wojna też bym spieprzała gdzie się da. Trzeba im pomóc tylko nie wiem jak najlepiej... Nie rozumiem przetrzymywania tych ludzi i w sumie nic nie robienia...
    Nom, tylko przyuważ Krilady, że imigranci to głównie mężczyźni... przynajmniej ja takie obrazki widuję tu i ówdzie. Na tych łódkach, które płyną widać w przewadze mężczyzn...
    A co z kobietami? A co z dziećmi? Zostawili je na pastwę wojny?
    To mnie najbardziej przeraża w temacie uchodźców...
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

A tak naprawdę to oni sami doprowadzili do tego, że muszą uciekać. Zawsze uważałam - i nadal uważam - że to dzikusy, które nie potrafią się dogadać między sobą. Arnika ma rację - uciekają najbogatsi i najsilniejsi - a te "boroki" zostają. Dla mnie nadal nie zrozumiałe jest, że będzie na nich przeznaczone 1500 zł zasiłku i cały socjal, a nasi obywatele często żyją w nędzy, i za kasę mniejszą niż ta. Niech każdy. kto będzie teraz mnie hejtował za brak empatii zastanowi się, kto jemu pomoże w takiej sytuacji...... I ilu z Was zapie......ąc po 8 czy 12 godzin dziennie ma te 1500 na rękę....

- - - Dopisano - - -

Znalazłam jeszcze jeden komentarz do tej sytuacji......
    "Trudny temat.
    1. Wśród “syryjczyków” jest wielu kosowian, albańczyków, afgańczyków, czyli emigrantów ekonomicznych. Jak ich odróżnić jeżeli celowo pozbywają się dokumentów.
    Ale z drugiej strony, polskie masowe emigracje też miały często podłoże ekonomiczne.
    2. Każda religia nakazuje pomaganie współwyznawcom, jest natomiast wroga dla innowierców. Żeby pomagać ludziom niezależnie od ich religii potrzebne jest humanitarne podejście do człowieka cierpiącego. Znane ateistom oraz niewielu katolikom.
    3. Obojętność przebogatych państw arabskich budzi odrazę, oburzenie, a nawet podejrzenie że coś się za tym kryje. Pewnie słusznie."

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Rząd powinien im zorganizować wyżywienie, typu stołówki ale kasy nie powinien im dawać Jeśli im kuchnia europejska nie smakuje to trudno, nikt ich na siłę nie trzyma, szkoda mi tych maleństw.

http://natemat.pl/153551,imigranci-w...-15-proc-cukru
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uprawnienia