Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: komunikacja nauczyciel/szkoła a rodzic

komunikacja nauczyciel/szkoła a rodzic

Czy ma ktoś z was doświadczenie czy pomysł na system komunikacji pomiędzy rodzicem a nauczycielem z użyciem platform e - mailowych czy sms owych?
    Pytam bo wydaje mi się że w obecnych czasach kiedy praktycznie każdy rodzic posiada telefon komórkowy istnieją bardziej efektywne sposoby informowania rodziców niż wywieszanie kartek na tablicy korkowej.

A szkoła nie ma strony internetowej?
    Zupełnie jakbyśmy poznali się tylko po to, żeby się ze sobą żegnać.

(Daniel Glattauer – Wróć do mnie)

czeluściach foruma
    Tylko gdyby szkoła miała każdego rodzica o czymś informować to po pierwsze koszty, a po drugie czas.... Kartka na tablicy jest znacznie prostsza, ino Ty człowieku, doczytej to...*

* - nie personalnie tylko hasłowo powiedziane

Moim zdaniem nie ma nic złego w kartce na tablicy skoro i tak dziecko się odbiera ze szkoły. A gdy się już nie odbiera to ono samo jest przekaźnikiem nauczyciel-rodzic.

A ja się zgadzam, że sama kartka na ścianie to za mało. Rzadko wchodzę do szkoły. Dzieciak sam jeździ póki pogoda pozwala.
    Ale odpowiednio działająca strona internetowa wystarczy.
    Nie potrzebuję smsów.
    Zawsze można zadzwonić do szkoły i dopytać.

Troszkę zaangażowania ze strony rodzica też jest potrzebne.
    Zupełnie jakbyśmy poznali się tylko po to, żeby się ze sobą żegnać.

(Daniel Glattauer – Wróć do mnie)

Właśnie, dobrze łopica piszesz, przecież to rodzic ma sie interesować wychowaniem dziecka, szkoła jest po to żeby dziecko uczyć a nie wychowywać, każdy rodzic powinien sie interesować swoim dzieckiem a nie wymagać że szkoła ma wysyłać specjalne zaproszenie

U nas dzieciaki w podstawówce (wszystkie od pierwszej do szóstej klasy) mają "zeszyty do kontaktów",póki nie umieją pisać (pierwsza klasa) to nauczyciel wpisuje wiadomość do zeszytu,a w starszych klasach dyktuje i dzieciaki same zapisują,rodzice mają za zadanie/obowiązek niniejszy zeszyt przeglądać i wiadomości podpisywać,jest też tam miejsce na usprawiedliwienia nieobecności i inną korespondencję od rodzica do nauczyciela czasami zdarzają się sytuacje kiedy wychowawca wysyła smsa z informacją do rodziców,bo np jakiś nauczyciel przyniósł L4 jak już klasy nie było w szkole i w planie lekcji nastąpiła zmiana.
    W gimnazjum działa e-dziennik i tam są wysyłane maile z wiadomościami,oceny wpisywane na bieżąco,nieobecności ucznia,sprawdziany itp itd
    Ostatnio edytowane przez gabi_m1 ; 08-09-2015 o 13:55

Ciekaw jestem jak w tym przypadku wyglada komunikacja ,poszanowanie no nauczyciel - uczeń

Komunikacja z rodzicami jest , moim zdaniem, niezbędna. Czasy dzienniczka z uwagami już minęły. Teraz mamy Librusa. nauczyciel ma więcej pracy, ale komunikacja jest a o poważniejszych sprawach informacji między szkołą a rodzicami można poczytać na portalu dla nauczycieli https://www.portaloswiatowy.pl/dokum...cen-17057.html

Uprawnienia