Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 21 z 26 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 259

Temat: Nielegalni imigranci

Wow

A co kiedy my Polacy wyjeżdżamy za granice i powiedzmy legalnie . Rząd ma poważny jak się okazuje problem

Wicepremier Mateusz Morawiecki ma spory problem. Odpływ specjalistów z Polski wciąż będzie trwał.
    Prawie połowa Polaków jest gotowa i chętna wyjechać do pracy za granicę - wynika z badań.
    Kolejne 22 proc. naszych rodaków rozpatruje taką możliwość, ale stawia warunki.
    Tylko co trzeci Polak całkowicie wyklucza emigrację ekonomiczną.

Ostatnio będąc na wyspach namawiał rodaków do powrotów kusząc tym całym 500+ , czy też spadkiem bezrobocia głównie studentów . Gdybym ja był obecnie w zyciowym starcie w przyszłość pewnie też wyjechałbym gdzieś gdzie mozna za prace godnie żyć .

Choć nie narzekam , wypracowałem sobie niezłe warunki bytowe tu w kraju ale jak spogladam na młodych ludzi to wcale aż tak zdziwko mnie nie bierze że tak ochoczo siperdzielają

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Migrantów zostaw w spokoju bo to zwykli ludzie tacy jak my których w ciepłych łóżkach pewnego dnia obudził hałas wojny i część rodziny martwa w pokoju obok. Kilka milionów ludzi zostało postawionych w sytuacji w której zrobią wszystko żeby wydostać się z piekła.
    Mylisz kolego pojęcia. Człowiek, który ucieka przed wojną to uchodźca, natomiast ludzie, którzy będąc już w bezpiecznym kraju (np. Węgry i Francja) szturmują dworzec kolejowy, albo niszczą naczepy ciężarówek, żeby dostać się do kraju o wyższym socjalu (np. Niemcy i Wielka Brytania) to nie są żadni uchodźcy, tylko imigranci ekonomiczni. Tych dwóch pojęć nie można stosować zamiennie, ale media i politycy głównego nurtu uparcie to robią, żeby zatrzeć istotną różnicę pomiędzy nimi i uzasadnić przyjmowanie tych ludzi.

Tak, waham się. To są ludzie tacy jak my których życie i ich przyszłych pokoleń wywalono do góry nogami. Delikatnie rzecz ujmując. Chciałbyś ich zamykać w gettach, obozach czy innych ośrodkach np. w Libanie, ja nie znajduję w tym metody.
    A w Europie nie są trzymani w gettach, obozach czy innych ośrodkach? a gdyby trafili do Polski w ramach relokacji, to nie byliby trzymani w gettach, obozach czy innych ośrodkach?
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Tych dwóch pojęć nie można stosować zamiennie, ale media i politycy głównego nurtu uparcie to robią, żeby zatrzeć istotną różnicę pomiędzy nimi i uzasadnić przyjmowanie tych ludzi.
    To element siania medialnej dezinformacji o której mówię. Robienie sieczki z mózgu durnej masie. Dziś większość durnej hołoty stawia znaki równości między pojęciami uchodźca, imigrant, migrant, osoba pochodzenia bliskowschodniego, terrors, arab, muzułmanin, afgańczyk czy syryjczyk. Metoda działa.

A w Europie nie są trzymani w gettach, obozach czy innych ośrodkach? a gdyby trafili do Polski w ramach relokacji, to nie byliby trzymani w gettach, obozach czy innych ośrodkach?
    Odnoszę się do Twojego postulatu z dawna, że powinno się tam na miejscu robić obozy zamiast wysyłać do Europy. Nie popieram obozów ani tu ani tam bo nie popieram powodu z jakiego w ogóle do tego wszystkiego doszło i cały czas idzie. To jak leczenie objawów choroby którą wywołuje i utrzymuje chciwy lekarz, że tak to ujmę na przykładzie cieszącego się tu na forum złą sławą białego kitla
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Nie popieram obozów ani tu ani tam bo nie popieram powodu z jakiego w ogóle do tego wszystkiego doszło i cały czas idzie.
    No dobra, ale wszystkiego nie da się z dnia na dzień odkręcić, więc doraźnie trzeba coś z tymi ludźmi zrobić. Co proponujesz?

Też zadałam koledze to pytanie: ci proponujesz w takim razie i ..nic.

No dobra, ale wszystkiego nie da się z dnia na dzień odkręcić, więc doraźnie trzeba coś z tymi ludźmi zrobić. Co proponujesz?
    Tyle zła się stało i dzieje i Ty myślisz tak po prostu o odkręcaniu?
    Patrzymy na chyba największy w dziejach historii festyn z paleniem wielkiej hudy na środku niezaoranego rynku wsi Pierdolnik. Ta huda trzaska i pluje ogniem raniąc obserwujących w pierwszych rzędach. Stoją tam przedewszystkim Pierdolniczanie, ich rodziny i goście z sąsiedniej wioski bo mieli najbliżej. Wójtowie i sołtysi karzą dorzucać do ognia żeby paliła się jak najdłużej i żeby jak najwięcej zarobili na roztworze piwno-wodnym, kiełbaskach i popcornie. Wszyscy widzą że huda jest bardzo duża i stanowi zagrożenie ale każdy jest zajęty swoją kiełbasą albo ma komfort bo stoi w bezpiecznej odległości. Tym w środkowych rzędach, przyjezdnym z daleka którzy nie stanęli od samego rana żeby zając miejsce w pierwszysch rzędach huda niby nie zagraża ale od czasu do czasu są tratowani przez uciekających z pierwszych rzędów. Na miejscu są złodzieje którzy wiedzą, że w chaosie łatwiej będzie im kraść portfele, telefony i torebki. Korzystają z chaosu a nawet od czasu do czasu sami wywołują atak paniki pierwszego rzędu i grabią kogo się da w trakcie. Wszyscy trochę współczują Pierdolniczanom ale generalnie mają do nich największe pretensje bo psują imprezę, panikują, zagrażają. Sołtysów nikt nie wini bo stoją najdalej i obserwują czy impreza aby nie planuje się skończyć. Kiedy widać znużenie tłumu dorzucają jakąś atrakcję.
    Chcesz coś zrobić? Nie próbuj gasić hudy, nie przekonuj ludzi z pierwszych rzędów żeby nie uciekali. Idź na tył imprezy i właduj po magazynku w każdego sołtysa. Potem ich wrzuć do hudy, spal na popiół żeby nawet nekromanta nie miał ich z czego odtworzyć. Potem gaś hudę i powiedz że koniec imprezy. Od tego należy zacząć.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Nie było tu grzańca?
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

Na sucho, jestem czysty

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Tyle zła się stało i dzieje i Ty myślisz tak po prostu o odkręcaniu?
    Ja niczego nie chcę odkręcać. Pytam jaką masz propozycję doraźnego rozwiązania problemu imigrantów zalewających Europę, bo nawet jeżeli rzeczywiście bujasz w obłokach i wierzysz, że masz jakiś wpływ na sytuację na Bliskim Wschodzie, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że to potrwa lata.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia