Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 259

Temat: Nielegalni imigranci

Co prawda wspomniana bzdura żabola o 1500 ojro to nie jest ale wciąż 750zł miesięcznie poza lub 340zł (i rozliczanie się z każdego paragonu) jeśli pojedynczy delikwent będzie mieszkał w getcie. Sumy bajońskie. Do tego 140zł na ubrania na start. I salka do nauki języka. W Polsce za takie kwoty faktycznie można żyć jak król. Niesamowite że ci ludzie myślą o szukaniu życia gdzie indziej.

Malina ciężko zdefiniować co się z Tobą dzieje.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Wyobraź (jak dasz radę jeszcze) że tak niektórzy żyją, z miesiąca na miesiąc majac rodziny. Oplaty. Kupuja jedzenie.

Tak wiec uważam, że spokojnie bez hojrakowania można żyć, skromnie ale chyba lepsze to niż nic. Od tego mozna sie odbic i zacz ac zyc na swoj rachunek. Jak sie chce bardzo i ma sie motywacje i nie jest sie leniem. Tak wiem. Wg Twojej stawki wo i tak wiecznie bedzie mało ale uwieź czasami ludzie oszczędzają i zaciskaja pasa ile się da byle czegos się w zyciu dorobić. I są szczęśliwi.

Uwierzysz
    Ostatnio edytowane przez Krzaczek_Malin ; 03-04-2017 o 14:34

Jeden człowiek może spokojnie samodzielnie żyć w Polsce za 750zł miesięcznie?

- - - Dopisano - - -

"Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Tak. Skromniutko ale da się.

Czy jak uciekasz przed wojną czy przesladowaniem to pragniesz jadać osmiorniczki u sowy i zageyzac krewetkami w sosie czy mieć pelny brzuch i dach nad głową i gar zupy na dwa dni z mrożonki z biedry i ziemniaki z maslanka.

To nie wczasy full wypas to życie, nowe życie na starcie w obcym kraju. Nie wiem czy Ty to zauważyłeś. Mam wrażenie że niestety nie.
    Zresztą jak nie chcą tu być to droga i drzwi bardzo szeroko otwatre. Płakać za gośćmi nie bedziemy. Przynajmniej ja. Tam będzie im lepiej a nam tu.

Osobiście wynioslam z domu wychowanie, że gdy idę w gości to dziękuję za to czym mnie czestują.

Ps. Czy to nie Ty krzyczaleś tu nie dawno o 500+ Jak to okradaja płatników i dają innym dzieciorobom? Teraz odrotnie mówisz, że dają mało chociaż też muszą wziąć od tych co pracują...
    Jak to nie ty to wybacz
    Ostatnio edytowane przez Krzaczek_Malin ; 03-04-2017 o 16:18

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Co prawda wspomniana bzdura żabola o 1500 ojro to nie jest ale wciąż 750zł miesięcznie poza lub 340zł (i rozliczanie się z każdego paragonu) jeśli pojedynczy delikwent będzie mieszkał w getcie. Sumy bajońskie. Do tego 140zł na ubrania na start. I salka do nauki języka. W Polsce za takie kwoty faktycznie można żyć jak król. Niesamowite że ci ludzie myślą o szukaniu życia gdzie indziej.
    Nigdzie nie pisałem, że w Polsce dostają po 1500 ojro. Pisałem, że chcąc ich tu zatrzymać trzeba będzie im wypłacać takie zasiłki, albo trzymać pod kluczem, bo inaczej wypierdzielą tam, gdzie tyle dostaną (czego dowodem jest wspomniana wcześniej rodzinka).

- - - Dopisano - - -

Nie może, ale zasiłek jest tylko po to, żebyś nie musiał szukać żarcia w śmietniku. Jeżeli ktoś chce żyć na jakimś normalnym poziomie to niech się weźmie do roboty!
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 03-04-2017 o 16:51
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Malina ciężko zdefiniować co się z Tobą dzieje.
    Nie mam interesu w tym, żeby bronic malinki, ale aż się prosi, żeby ciebie o to zapytać.

Najpierw smarujesz elaborat o tym jak to żydzi z amerykańcami celowo napuścili imigrantów na Europę, żeby ją zdestabilizować (co by sugerowało, ze nie należy ich przyjmować), a zaraz potem atakujesz przeciwników przyjmowania zarzucając im jakieś psychozy. Kiedy pytam w związku z tym, czy zgadzasz się z wcześniejszym wpisem odpowiadasz, że nic takiego nie pisałeś. To jak to jest? piszesz posty z którymi się nie zgadzasz?

Druga sprawa: O dłuższego czasu wałkujesz temat przyjmowania uchodźców i kryzysu migracyjnego, ale kiedy pada pytanie jakie jest twoje zdanie na temat odpowiadasz, że takowego nie posiadasz. Po co zatem zabierasz głos skoro nie masz własnego zdania w tym temacie?
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Pisałem, że chcąc ich tu zatrzymać trzeba będzie im wypłacać takie zasiłki, albo trzymać pod kluczem, bo inaczej wypierdzielą tam, gdzie tyle dostaną (czego dowodem jest wspomniana wcześniej rodzinka).
    Zwracam honor. Myślałem, że uważasz, że dostają w Polsce 1500 euro.

Najpierw smarujesz elaborat o tym jak to żydzi z amerykańcami celowo napuścili imigrantów na Europę, żeby ją zdestabilizować (co by sugerowało, ze nie należy ich przyjmować), a zaraz potem atakujesz przeciwników przyjmowania zarzucając im jakieś psychozy. Kiedy pytam w związku z tym, czy zgadzasz się z wcześniejszym wpisem odpowiadasz, że nic takiego nie pisałeś. To jak to jest? piszesz posty z którymi się nie zgadzasz?
    Pisałem o innym rodzaju konsorcjum i nie było tam nic nic o żydach. Nie pamiętam, żebym pisał że UCHODŹCÓW nie należy przyjmować. Pamiętam za to, że zwracałem uwagę, że MIGRACJA trwa od zawsze. Przykładowo podobno już w latach 80 Szwabia prowadziła bardzo atrakcyjną politykę imigracyjną. Zwracałem również uwagę, że w ramach medialnej psychozy i sieki propagandowej miksuje się ze sobą różne frazy co ma doprowadzić do sytuacji, w której zapytany na ulicy Kowalski nie będzie potrafił odróżnić imigranta od uchodźcy. I to już się dzieje, na co również zwracałem uwagę.

Druga sprawa: O dłuższego czasu wałkujesz temat przyjmowania uchodźców i kryzysu migracyjnego, ale kiedy pada pytanie jakie jest twoje zdanie na temat odpowiadasz, że takowego nie posiadasz. Po co zatem zabierasz głos skoro nie masz własnego zdania w tym temacie?
    Skoro wałkuję temat to raczej ciężko powiedzieć żebym nie miał zdania. Problem polega na tym, że Ty świat widzisz albo czarny albo biały. Dla mnie ten temat to ogromny świat szarych sprzeczności i nigdy nie dam się wpuścić w Twoją uproszczoną klasyfikację. Dla mnie dla tego zagadnienia nie ma jednostki miary. Jednak moje zdanie o poszczególnych elementach znasz.

Napisałbym ale to zbyt wywrotowe koncepcje do publikowania w sieci więc uznajmy że nie mam koncepcji doraźnej
    Tak więc bardzo chętnie poczytamy Twoje wywrotowe koncepcje skoro zdanie masz to je przedstaw. Na razie tylko udajesz, że coś wiesz i takim specyficznym niegrzeczno-obrazliwo-prostackim wykrzykiwaniem próbujesz się maskować.
    Zdanie sie ma albo nie. Nie cygań.
    Ostatnio edytowane przez Krzaczek_Malin ; 06-04-2017 o 07:15

Dyszol albo czarne albo białe. Wybieraj! I nie cygań!
    Zupełnie jakbyśmy poznali się tylko po to, żeby się ze sobą żegnać.

(Daniel Glattauer – Wróć do mnie)

Może być że białe latem, czarne zimą? W sumie nie. Czarne też wypada latem. Jestem pełen sprzeczności

Cytat Napisał Krzaczek_Malin Zobacz post
    Tak więc bardzo chętnie poczytamy Twoje wywrotowe koncepcje skoro zdanie masz to je przedstaw.
    Napisałem że moja koncepcja rozwiązania tematu jest zbyt wywrotowa do publikowania w sieci.

Wiem, że nie umiesz zrozumieć faktu, że nie oceniam zjawiska ogólnie. Chcesz zrozumieć to zadawaj pytania szczegółowe, nie ogólne.

Na razie tylko udajesz, że coś wiesz i takim specyficznym niegrzeczno-obrazliwo-prostackim wykrzykiwaniem próbujesz się maskować.
    Jeśli uważasz, że czegoś nie wiem to wskaż o czym mowa i odpowiem, czy wiem, czy nie wiem. Albo czy wiem tak jakbym wiedział ale nie wiem, żeby wyglądało, że wiem. Zakładając, że powiem prawdę. Ocenę tego czy cyganię albo się maskuję pozostawię Tobie ale z góry zaznaczę, że będę to miał w dupie.

Zdanie sie ma albo nie. Nie cygań.
    No ma się, ma się. Ja mam swoje, Ty masz swoje. Wszystko jest zapisane w temacie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia