Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2015 - DLACZEGO TAK?

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2015 - DLACZEGO TAK?

Ja w tych wyborach oddam głos na listę nr 4 czyli KORWiN i każdego do tego zachęcam.

Dlaczego?

Państwo, a raczej rząd warszawski ingeruje coraz mocniej w nasze życie. Mówią czego mają uczyć się nasze dzieci, a ostatnio nawet co mają jeść.

Zauważcie, że nawet byle garażu nie możecie postawić sobie za swoje ciężko zarobione pieniądze, na swojej własnej działce. Musicie mieć zgodę PANA urzędnika, który tej waszej działki nawet na oczy w życiu nie widział, co najwyżej na mapce sytuacyjnej.

Obecnie około 60% pieniędzy zarobionych przez przeciętnego Kowalskiego wraca w składkach i podatkach do państwa (wliczając w to podatki konsumpcyjne- VAT i akcyzę).

Pomijając już jak niemoralne są podatki dochodowe, są po prostu nieefektywne. Dochód do budżetu państwa z podatków PIT i CIT to 15% jego całości, a procedury urzędowe, których wymaga obsługa tego podatku pochłaniają 80% czasu pracy urzędów skarbowych.

Wmawiają nam, że mamy za darmo służbę zdrowia, szkolnictwo. Nie. Nie mamy za darmo. Bulimy za to słono w podatkach, utrzymując jednocześnie armię urzędników, którzy tym wszystkim zarządzają.

Gdyby te szkolnictwo i służba zdrowia jeszcze jakoś działały…

Do lekarza specjalisty w niektórych regionach Polski niekiedy trzeba czekać ponad rok a nawet ponad dwa lata i ostatecznie trzeba i tak iść prywatnie.

Również życzył bym sobie i Wam, żebyśmy mogli decydować o tym czego uczą się nasze dzieci. Obecnie program nauczania ustala ministerstwo edukacji, i nie macie na to ŻADNEGO wpływu. Jeden nie chciałby żeby jego dziecko chodziło na religię, drugi nie chciałby żeby jego dziecku wmawiali, że jak idzie dwóch kolarzy za rękę to takie „normalne” i „postępowe”.

Nawet pomimo ogólnopolskiego sprzeciwu rodziców, zabrali te dzieci niemalże siłą i w wieku 6 lat posłali do szkół. TO CZYJE JEST TO DZIECKO? Moje czy państwowe? Ja jestem jego rodzicem i ja chcę o nim decydować, znam go lepiej niż urzędnik i nauczyciel.

Kolejna sprawa to obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne. Nie mam ogólnie nic przeciwko nim, jeżeli ktoś chce odkładać swoje pieniądze, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość, proszę bardzo. Ale ja np. wolał bym te pieniądze zatrzymać sobie, odłożyć na lepsze studia dziecku, może w coś zainwestować, a może samemu odłożyć sobie na przyszłość. Kto i dlaczego odbiera mi te pieniądze wbrew mojej woli? Warto jeszcze dodać, że pieniędzy w zusie niema i moje obecne wpłaty idą na świadczenia dla obecnych emerytów. Ciekawe czy ja cokolwiek dostane z tego. Ciekawe czy w ogóle 68 lat dożyję...

Podstawowe postulaty Partii KORWiN:

1. Zniesienie podatku dochodowego i od kupna- sprzedaży – 18 % wypłaty więcej w mojej kieszeni, które wydam w Polsce i dzięki temu przedsiębiorca sprzeda więcej.

2. Stopniowe sprywatyzowanie szkół. Chcę, żeby moje dziecko chodziło do szkoły tam gdzie będą go uczyć tego co ja sobie życzę. Obecnie mnie nie stać na prywatną, bo golą mnie z podatków jak owcę.

3. Stopniowa prywatyzacja służby zdrowia. Na początek likwidacja złodziejskiego NFZ.

4. Zniesienie OBOWIĄZKU emerytalnego dla ludzi którzy obecnie zaczynają pracę. Niech każdy decyduje czy chce wpłacać składki czy nie.

5. Dla ludzi którzy już płacą OBOWIĄZKOWY powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, bo to podniesienie do 68 lat to jawne złodziejstwo.

Jako sympatycy partii zebraliśmy łącznie 1,2 miliona złotych na kampanię, z naszych prywatnych pieniędzy.

http://www.partiakorwin.pl/wasze-wplaty/

Reszta towarzystwa – PIS, PO, PSL wywiesza plakaty i figuruje w telewizji. Za co? A jakże, min. za moje pieniądze, które zabrali mi w podatkach. MAM TEGO DOŚĆ.

Kolejny ważny punkt partii KORWiN to zakaz tworzenia projektu budżetu z deficytem.

Pozwolę sobie na początek zacytować Pana Stanisława Michalkiewicza, wybitnego człowieka Lubelszczyzny:

W 1992 roku poseł Janusz Korwin-Mikke proponował, by zapisać w konstytucji zakaz uchwalania budżetu z deficytem, a każdą próbę obejścia tego zakazu karać jako kradzież szczególnie zuchwałą. Oczywiście przez mądrych i roztropnych mężyków stanu został wyśmiany i żadnego zakazu do konstytucji nie wpisano. W rezultacie corocznego uchwalania budżetów z deficytem zaczął stopniowo narastać dług publiczny.

(przy okazji serdecznie polecam stronę internetową oraz kanał youtube, gdzie Pan Michalkiewicz zamieszcza swoje felietony – bardzo zdrowe i patriotyczne spojrzenie na Polskę: http://www.michalkiewicz.pl/
    https://m.youtube.com/watch?v=zErXBz...A415688A623804 )

W projekcie budżetu państwa na 2016 rok zaplanowano:

dochody w wysokości 296.879,2 mln zł,
    wydatki w wysokości 351.499,2 mln zł,
    deficyt budżetowy na kwotę nie większą niż 54.620 mln zł .

https://www.premier.gov.pl/mobile/wy...-rok-2016.html

i:

Na koniec Q1 2015 dług publiczny Polski wyniósł 885,727 mld złotych (ok. 215 mld euro), co stanowiło 50,8% PKB

http://m.bankier.pl/wiadomosc/Polski...B-3383040.html

POWIEDZMY SOBIE JANO - obecny dobrobyt Polski budowany jest na kredyt.

Deficyt budżetowy można pokryć na dwa sposoby: przez prywatyzację własności państwowej i zapożyczenie się zagranicą (emisję obligacji skarbowych).

Prywatyzować nie ma już czego, gospodarka rozwija się w żółwim tempie bo wysysa ją ten urzędniczo-politczny tasiemiec, więc z roku na rok narasta dług publiczny.

MUSIMY ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ, że zadłużanie się Polski w tej chwili jest niczym innym jak PODATKIEM. Podatkiem od przyszłych pokoleń.
    Zanim zagłosujecie znów na partie, popierają zadłużenie, pomyślcie o swoich dzieciach, wnukach i prawnukach.

PiS, PO, Nowoczesna mówią tu tym samym głosem - zadłużamy.

PO widać jaki projekt budżetu wypuściło to nie trzeba komentować, Nowoczesna – lobby banków, również nie trzeba komentować.

Stanowisko PiSu:

http://wsensie.pl/dummy-category-3/i...e-do-przyjecia

Ostatnia kwestia to koszt obsługi długu. W tym roku ponad 30 miliardów złotych to więcej niż na wojsko i obronność kraju razem wzięte. Komentarz myślę zbędny.

Tymczasem na zachodzie:

biznes.pl/magazyny/wielka-brytania-zakazala-deficytu-budzetowego/ngghh3

Brytyjski parlament przegłosował ustawę, która zobowiązuje wszystkie przyszłe rządy do utrzymania wydatków państwa na poziomie jego przychodów, a nawet wygospodarowania nadwyżki.

Mało merytoryczne, ale proste w odbiorze i dobitnie pokazujące absurdy dzisiejszej PO-PISowskiej Polski.

Dwa znakomite spoty kandydata na posła partii KORWiN, co prawda z Koszalina, ale warto zobaczyć, ponieważ obniżenie podatków i ograniczenie biurokracji to flagowe punkty partii KORWiN:

https://m.facebook.com/story.php?sto...262372826&_rdr

https://m.facebook.com/story.php?sto...262372826&_rdr

I na koniec oficjalny spot partii, pokazujących dzielne państwo, które walczy z małymi handlarzami, a w tym samym czasie skarb państwa traci dziesiątki miliardów złotych na tak zwanej "karuzeli VATowskiej" (jak ktoś nie wie polecam sprawdzić o co chodzi):

https://m.facebook.com/story.php?sto...681892059&_rdr

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Po tym wszystkim to mam mętlik w głowie.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co mogę powiedzieć, oglądając wczorajszą debatę no to Korwin rozjechał rywali

Wszystko piknie,tylko dlaczego Korwin od lat ma takie marne wyniki.Z wieloma poglądami tego"czegoś"się nie zgadzam-chyba większość społeczeństwa,skoro Go nie wybierają.Powiedzmy sobie szczerze.Nie zagłosuję ani na PO,ani na PIS i inne"potworki"polityczne typu właśnie KORWIN,Zj.Lewica,PSL.Zastanawiam się nad Petru.Ale wątpię.Wszyscy najpierw dużo obiecują,potem i tak z tego g.....ówno wychodzi.PIS i tak nie"skonstruuje"rządu większościowego po wyborach.Potrzebna będzie koalicja z kimś(PO-chyba odpada,PSL znowu się s......urwi?byle mieć władzę?)albo rządy mniejszościowe?):,albo ponowne wybory na początku roku?PIS przeklnie dzień w którym wygra wybory.I to będzie jego koniec.

Mając jeszcze w pamięci to co robił PIS i na świeżo nieudacznictwo i kradzieże PO, pozostaje Korwin, boje sie tylko że skończy jak Lepper.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Petra czyli nowoczesna to prawie to samo co kiedyś Palikot, wiec nowoczesna odpada.
    Trzeba dać szansę Kukizowi:-) jak oni nic nie zrobią to trzeba uciekać jak najdalej z tego skorumpowanego kraju, bierność moje krówki, jak ja to im wyoślę:-(
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał EuSa Zobacz post
    Wszystko piknie,tylko dlaczego Korwin od lat ma takie marne wyniki.
    Bo od lat mówi to samo, nawet jeżeli aktualnie takie poglądy nie są popularne. Nie zmienia poglądów, programu politycznego, nie kłamie w żywe oczy i nie głosi populizmów tylko po to, żeby dostać się do władzy. W normalnym świecie i dla normalnych ludzi taki polityk byłby na wagę złota, ale my nie żyjemy w normalnym świecie, żyjemy w świecie, gdzie pamięć większości ludzi sięga ledwie kilka tygodni wstecz, naiwność sięga poziomu 5-letniego dziecka, a logiczne myślenie jest pojęciem abstrakcyjnym. Poza tym większość ludzi ma mentalność niewolnika i w związku z tym w ich wyobrażeniach życie bez troskliwej opieki litościwego pana (czyt. państwa) jawi się jako rychła śmierć w męczarniach.

Wszyscy najpierw dużo obiecują,potem i tak z tego g.....ówno wychodzi
    Jacy wszyscy? Owszem obiecują, kłamią, oszukują, ale od ponad 20 lat są to jedni i ci sami ludzie! Petru też należy do tego grona.

Z wieloma poglądami tego"czegoś"się nie zgadzam
    Którymi poglądami? w kwestiach ideologicznych czy gospodarczych?

Wbrew pozorom to bardzo istotna różnica. Polityk nie jest po to, aby prawić nam morały i dyktować jak mamy żyć, tylko po to, żeby zadbać o nasze interesy. Kwestie ideologiczne mają tu niewielkie znaczenie, ale przedstawiciele pewnych opcji politycznych bardzo chętnie szczują jedna branki przeciwko drugim wszczynając kłótnie ideologiczne, ponieważ kłócąc się o jedną nie zwracamy uwagi na inne, ważniejsze, sprawy.

Powiedzmy sobie szczerze
    Masz rację, powiedzmy sobie szczerze... Odnoszę wrażenie, że niczym nie różnisz się od ludzi o których piszę powyżej, szczególnie użycie przez Ciebie określenia "to coś" pod adresem Korwina utwierdza mnie w tym przekonaniu.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Bo od lat mówi to samo, nawet jeżeli aktualnie takie poglądy nie są popularne. Nie zmienia poglądów, programu politycznego, nie kłamie w żywe oczy i nie głosi populizmów tylko po to, żeby dostać się do władzy. W normalnym świecie i dla normalnych ludzi taki polityk byłby na wagę złota, ale my nie żyjemy w normalnym świecie, żyjemy w świecie, gdzie pamięć większości ludzi sięga ledwie kilka tygodni wstecz, naiwność sięga poziomu 5-letniego dziecka, a logiczne myślenie jest pojęciem abstrakcyjnym. Poza tym większość ludzi ma mentalność niewolnika i w związku z tym w ich wyobrażeniach życie bez troskliwej opieki litościwego pana (czyt. państwa) jawi się jako rychła śmierć w męczarniach.

Jacy wszyscy? Owszem obiecują, kłamią, oszukują, ale od ponad 20 lat są to jedni i ci sami ludzie! Petru też należy do tego grona.

Którymi poglądami? w kwestiach ideologicznych czy gospodarczych?

Wbrew pozorom to bardzo istotna różnica. Polityk nie jest po to, aby prawić nam morały i dyktować jak mamy żyć, tylko po to, żeby zadbać o nasze interesy. Kwestie ideologiczne mają tu niewielkie znaczenie, ale przedstawiciele pewnych opcji politycznych bardzo chętnie szczują jedna branki przeciwko drugim wszczynając kłótnie ideologiczne, ponieważ kłócąc się o jedną nie zwracamy uwagi na inne, ważniejsze, sprawy.

Masz rację, powiedzmy sobie szczerze... Odnoszę wrażenie, że niczym nie różnisz się od ludzi o których piszę powyżej, szczególnie użycie przez Ciebie określenia "to coś" pod adresem Korwina utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Muszę Ci przyznać w tym poście rację

Ja też.

Głosuję na KORWIN. Nie ma innej opcji, cieszą mnie dotychczasowe posty w tym temacie to oznacza, że się budzimy i nie dajemy się ogłupiać przez media głównego ścieku.. Zachęcam do obejrzenia filmu:
    https://www.youtube.com/watch?v=jwlv22PNBkE
    Warto poświęcić te półtorej godziny, można bliżej przyjrzeć się panu Januszowi Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia