Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138

Temat: wszechświat, kosmos ...ma koniec?

Skoczów
    Wpisów
    18

wszechświat, kosmos ...ma koniec?

...zastanawiacie nad czymś takim?

krilady.
    Guest
    kiedyś częściej, teraz myślę bardziej przyziemnie
    ale wg mnie nie ma końca i czasem się boję tego niewiadomego, bo my tutaj w tym naszym małym grajdole sobie żyjemy, a tam taki ogrom...czegoś.....

coś co miało swój początek , musi mieć i koniec .... Wg. naukowców nasze Słońce jest mniej więcej w połowie swojego cyklu życiowego - zostało do jego końca ok. 5 miliardów lat . O ile wcześniej nie wydarzy się coś innego, Ziemię "wchłonie" Słońce.

krilady.
    Guest
    ja pisząc o końcu to miałam na myśli nieskończoność....
    a taki koniec? wszystko jest możliwe..

Dla mnie to jest zbyt wysoki poziom abstrakcji żeby zrozumieć. Chyba tylko Hawking na naszej planecie ma o tym jakieś pojęcie.

Swoją drogą jak byłem mały i zastanawiałem się nad śmiercią, w sensie co to właściwie jest to dochodziłem czasami do takiego stanu przerażenia wyobrażając sobie siebie w jakimś miejscu gdzie nagle wszystko zaczęło rosnąć, i rosnąć. Ja stawałem się zupełnie malutki a otoczenie wciąż rosło. Nie wiem jak to opisać. Ale to było przerażające uczucie.

krilady.
    Guest
    a przy okazji tego tematu...myślicie, że jesteśmy tutaj sami

Skoczów
    Wpisów
    18
    temat poruszyłem na bazie programu jaki oglądałem niedawno na BBC Entertaiment ...o liczbie nieskończoność i jej znaczeniu w kosmosie

...ciekawe to było
    naukowcy zakładając że nieskończoność istnieje stwierdzili, że w takim razie istnieje nieskończenie wiele takich galaktyk jak nasza, Ziemi ....i w końcu naszych odpowiedników którzy akurat teraz jak piszą na OXa
    czyli nie jesteśmy sami

z drugiej strony zakładając jeszcze bardziej abstrakcyjne, skończenie nieskończoności możemy czuć się wyjątkowo, bo daje nam to szansę bycia jedynymi i niepowtarzalnymi . Wtedy i miejsce dla Boga się znajdzie i nasz mały rozumek (parafrazując Kubusia Puchatka) ma szansę się nie zakręcić.

...uwielbiam takie rozważania

patrząc w niebo, patrzymy w przeszłość. Słońce widzimy sprzed 8minut, Księżyc sprzed minuty, a niektóre gwiazdy widzimy choć być może dawno ich już nie ma

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    a przy okazji tego tematu...myślicie, że jesteśmy tutaj sami

Osobiście to nie mogę uwierzyć, że jesteśmy sami. Jeśli we wszechświecie mamy kilkaset miliardów galaktyk , każda z nich ma co najmniej kilkaset milionów gwiazd , każda z tych gwiazd ma co najmniej jedną planetę (lub satelitę) to wręcz nie mogę uwierzyć ,że gdzieś tam nie powstało życie w formie podobnej do Ziemskiej lub innej ...

---------- Post dodany o 11:48 ---------- Poprzedni post dodany o 11:43 ----------

kto chce pooglądać dokładniej niebo - mgławice , galaktyki , gwiazdy i inne tego typu rzeczy - już odkryte i nazwane , polecam program Stellarium i Cartes du Ciel

krilady.
    Guest
    Cytat Napisał tomi71 Zobacz post
    patrząc w niebo, patrzymy w przeszłość. Słońce widzimy sprzed 8minut, Księżyc sprzed minuty, a niektóre gwiazdy widzimy choć być może dawno ich już nie ma
    rzeczywiście, ale dopiero teraz sobie to uświadomiłam

Uprawnienia