Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 138

Temat: wszechświat, kosmos ...ma koniec?

Od razu wyobraziłam sobie ten czasoprzestrzenny tunel i nijak nic mi do niego nie pasowało... Gdybyż tylko przez kanał rodny przechodziło się tak samo łatwo... I szybko!
    Ale się uśmiałam! Śruuu! I dziecko paszło I szukej w polu....

---------- Post dodany o 09:47 ---------- Poprzedni post dodany o 09:11 ----------

tomi, a do GLORII się nie przyłączysz? http://cordis.europa.eu/fetch?CALLER...fa40&RCN=33915

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Już fulosz! A próżnię traktuje się jako najbardziej wiarygodny punkt odniesienia ponieważ panują w niej doskonałe warunki dla światła. We mgle, lub mniej abstrakcyjnie - w pryzmacie światło się załamuje/rozprasza/skupia i zaczyna lecieć w innym kierunki. A czy zmienia prędkość? CHYBA NIE.
    He! lol.gif Otóż zmienia. Wyczytałam przy szperaniu na temat, jak powstaje tęcza. I przypomniała mi się ta rozmowa. To załamanie nosi nazwę refrakcji- zmiana kierunku rozchodzenia się fali (załamanie fali) związana ze zmianą jej prędkości, gdy przechodzi do innego ośrodka. Zmiana prędkości powoduje zmianę długości fali, a częstotliwość pozostaje stała. (Za wiki)
    Oprócz tego znalazłam, że w powietrzu światło ma ciut mniejszą prędkość, niż w próżni. Najmniejszą ma w ciekłym krysztale .
    Niezłe to jest!

Skoczów
    Wpisów
    18
    tak sobie ostatnio rozmyślałem:

jeśli nawet udałoby się wyprzedzić światło i cofnąć tym samym czas to człowiek nie powinien się przez to odmładzać a tylko obserwować jak wszystko zaczyna się cofać

żeglując jesteśmy w stanie płynąć pod wiatr. a jeśli światło potraktować jak wiatr i zbudować żaglowiec na ...światło?
    obserwując świat dookoła zaczęlibyśmy obserwować przedmioty/otoczenie sprzed coraz wcześniej historii. Przedmioty widzimy dlatego, że emitują/odbijają jakąś barwę, a my płynąc pod "światło" widzielibyśmy je sprzed jakiegoś czasu jednak nasz organizm dalej by się starzał.

...taka letnia próba odświeżenia tematu

moje myśli nie zawsze polegają na szkiełku i oku

---------- Post dodany o 12:28 ---------- Poprzedni post dodany o 12:19 ----------

Cytat Napisał mimi@ Zobacz post
    tomi, a do GLORII się nie przyłączysz? http://cordis.europa.eu/fetch?CALLER...fa40&RCN=33915
    a jak można się do tego przyłączyć? znasz kogoś ?
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

Priv gabinet OX-Beskidy!!
    Wpisów
    11
    Jakąś godzinę temu w chybiu miałem okazję zobaczyć przedsmak końca świata kto jechał tamtędy o tej porze to wie o czym piszę ale było sympatycznie

twojej wyobraźni
    Wpisów
    4
    Cytat Napisał tomi71 Zobacz post
    Przedmioty widzimy dlatego, że emitują/odbijają jakąś barwę, a my płynąc pod "światło" widzielibyśmy je sprzed jakiegoś czasu jednak nasz organizm dalej by się starzał.
    Chyba nie do końca tak jest, bo aby taki przedmiot widzieć musimy mieć go przed sobą. Jeżeli będziemy zbliżać się do niego z jakąś prędkością (już nie mówię o prędkości światła) to miniemy go i nic nie będziemy widzieć, taki przedmiot stale musi być w zasięgu naszego wzroku. Jeżeli będziemy poruszać się z prędkością światła to ten przedmiot musi poruszać się razem z nami z tą sama prędkością aby być w zasięgu naszego wzroku a wtedy nic się w postrzeganiu tego przedmiotu nie zmieni.

Cytat Napisał tomi71 Zobacz post

a jak można się do tego przyłączyć? znasz kogoś ?
    Nie, nie znam- trafiłam przypadkiem na to dawno temu . Pewnie jakieś informacje są w sieci, jak to działa, ale nie interesowało mnie to .

Skoczów
    Wpisów
    18
    ...ale zapamiętałaś ...dzięki
    jak mnie co nie zainteresuje, to przelatuje przez sito ...i zapominam.

No właśnie teraz już mi wywietrzało z głowy. Jak to pisałam to jeszcze coś świtało .

http://kosmicznie.blogspot.com/2013/...-kosmosie.html

W ten sposób można czytać o kosmosie.

Skoczów
    Wpisów
    18
    ...no tak po ludzku to jest napisane

Uprawnienia