Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 138

Temat: wszechświat, kosmos ...ma koniec?

Cytat Napisał sympatyczny Zobacz post
    Dziękuję @ za obronę
    Do usług

Skoczów
    Wpisów
    18
    Cytat Napisał sympatyczny Zobacz post
    Ja uważam,że wszechświat nie ma końca.Jest on powtarzalny.Wszystko kręci się wokoło jak w wielkim walcu i co ileś tam miliardów lat wracamy do punktu wyjścia.
    to jak iść po kuli ...niby idziesz cały czas na zachód, a droga-kierunek się nigdy nie skończy.
    Dlatego wymyślono teorię o zakrzywieniu czasu i utworzeniu nieskończonej pętli, co właśnie symbolizuje ta "przewrócona ósemka"

Podobno końcem roku może wybuchnąć supernowa Betelgeza i będziemy mieli dzień trwający około dwóch tygodni jednak najlepsze jest przybliżenie czasu jej wybuchu: w listopadzie albo uwaga ... w ciągu najbliższych kilku milionów lat
    Przy naszym żywocie, to byłoby chyba, jak gdyby nasze pokolenie wygrało na los loterii kosmosu.

Szkoda że nie mogę żyć chociaż jeden malutki milionek lat
    ...wtedy może coś bym wiedział, widział

Wielkość tej Betelgezy fajnie widać na gifie naszej joje@ wyżej.

http://www.twojapogoda.pl/astronomia...eli-dwa-slonca

twojej wyobraźni
    Wpisów
    4
    Cytat Napisał cezark Zobacz post
    prędkość światła to największa prędkość jaką zna fizyka więc szybciej juz nie da się poruszać,po drugie wg einsteina do prędkości światła można rozpędzić tylko ciało o zerowej masie a my troszkę jednak ważymy..tyle zapamiętałem z fizyki
    I to właśnie jest najbardziej intrygujące. Prędkość światła to jest największa prędkość jaką zna fizyka ale czy szybciej nie da się już poruszać? może po prostu ograniczone możliwości naukowe i umysłowe ludzkości nie są w stanie zarejestrować i określić większej prędkości, może po prostu w wyniku tego, że zmysł widzenie opiera się na interpretowaniu refleksów świetlnych człowiek nie jest w stanie zauważyć i zarejestrować obiektów poruszających się z prędkością większą niż prędkość światła.

Tak samo jest z wszechświatem, moim zdaniem gdzieś musi się kończyć. Tak jak ziemia znajduje się we wszechświecie tak wszechświat musi się w czymś znajdować, nie może istnieć coś w nicości. To wszystko jednak jest tak potężne i odległe, że ludzkość nie jest w stanie tego zbadać i określić ale przy obecnym postępie nauki być może jakieś kilkuset tysięczne lub kilkumilionowe nasze pokolenie odkryje całą prawdę o ile ziemia przetrwa do tego okresu.

Pozdr.

Skoczów
    Wpisów
    18
    apropos prędkości światła

najpierw poczytajcie to http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dopplera

skądinąd wiadomo że światło ma podobną budowę do dźwięku (dziwnie to brzmi) bo ma charakter korpuskularny i falowy jednocześnie.
    można by wtedy wysnuć teorię że jadąc np. Lamborgini czy Porsche z prędkością 360km/h prędkość emitowanego przez jego światła światła uzyskuje prędkość 300 000,1km/s ...czyli przekroczylibyśmy prędkość światła o 0,1km/s

argument za: czy siedząc na pojeździe jadącym z prędkością 300 000km/s i włączając latarkę widzielibyśmy ciemność? ...wątpię
    Wszystko zależy od punktu odniesienia, więc światło latarki miałoby prędkość 600 000km/s

z kolei poco od razu osiągać prędkość światła? może podzielić ją na raty i dopiero ostatni lecący element przekroczyłby tę magiczną prędkość. czyli zacząłby się cofać w czasie i właściwie wróciłby do początku ...ale również i do tego co działo się wcześniej.

nadąża ktoś?
    ...to takie moje letnie rozmyślania. pozdr
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

Cieszyn albo nie
    Wpisów
    5
    [/QUOTE]nadąża ktoś?
    ...to takie moje letnie rozmyślania. pozdr[/QUOTE]
    NIE,nie nadążam tomi71
    Wyobrażam sobie co jest zimą kiedy masz więcej czasu na rozmyślaniaA ten Doppler to już czarna magia dla mnie.
    Mówiłem o sobie,że jestem szybszy od szybkości-ale to chyba nieprawda

argument za: czy siedząc na pojeździe jadącym z prędkością 300 000km/s i włączając latarkę widzielibyśmy ciemność? ...wątpię
    Wszystko zależy od punktu odniesienia, więc światło latarki miałoby prędkość 600 000km/s
    to jest sytuacja podobna do tej jak mucha lata w samochodzie jadącym powiedzmy 320 km/h.....teoretycznie w tym momencie jest ona najszybszym zwierzęciem swiata,wszystko zależy od punktu widzenia

Cytat Napisał tomi71 Zobacz post
    skądinąd wiadomo że światło ma podobną budowę do dźwięku (dziwnie to brzmi) bo ma charakter korpuskularny i falowy jednocześnie.
    można by wtedy wysnuć teorię że jadąc np. Lamborgini czy Porsche z prędkością 360km/h prędkość emitowanego przez jego światła światła uzyskuje prędkość 300 000,1km/s ...czyli przekroczylibyśmy prędkość światła o 0,1km/s
    No chyba nie, bo światło nie podlega (chyba, że się mylę) siłom bezwładności. Czy w próżni o zerowej grawitacji czy na ziemi o określonej sile grawitacji - światło ma stałą prędkość rozchodzenia się fali. Wyobraź sobie, że zrzucasz reflektor o masie 100kg z wysokości 10km. Reflektor w całym czasie opadania zwrócony jest stroną świecącą w górę. Jeśli reflektor osiągnie prędkość 50000km/h to czy to znaczy, że światło o odwrotnym kierunku emisji fali będzie się rozchodziło z prędkością o 50000km/h wolniej?

Nie sposób się z tym nie zgodzić na zdrowy chłopski rozum. A czy jeśli zaświeciłbyś latarkę do tyłu, odwrotnie do kierunku jazdy - czy stworzyłbyś czarną dziurę?

z kolei poco od razu osiągać prędkość światła? może podzielić ją na raty i dopiero ostatni lecący element przekroczyłby tę magiczną prędkość. czyli zacząłby się cofać w czasie i właściwie wróciłby do początku ...ale również i do tego co działo się wcześniej.
    Tak, jeślibyś stworzył "elementy" ze światła. Bo materia poddająca się działaniom siły grawitacji, oporu powietrza czy bezwładności hamowała by to perpetum mobile

Skoczów
    Wpisów
    18
    potwierdzam dyszol ...Twoja wiedza jest oparta na tym czego i Ty i ja się uczyliśmy w szkole i pewnie za moje teorie piątki bym nie dostał ...i nie o to chodzi.
    Gdybyś zapytał swojego dziadka, czy atom jest podzielny to powiedziałby, że w szkole uczyli go, że nie. ...a dziś wiemy, że jest i to na coraz więcej odkrywanych części.
    Ostatnio udało się zakrzywić światło w polu magnetycznym, ...więc temat jest rozwojowy Bo jeśli nam zwykłam ludkom udało się to zrobić i zaobserwować to może wszechświat jest nieskończony ...choćby poprzez jego zapętlenie, bo jak na razie uznajemy tylko jeden zmysł - wzrok (z powodu światła) - za wyznacznik jego skończoności i rozmiarów

Staram się moje rozmyślania odłączyć od tego kieratu, który nam narzucają w szkołach ...dlatego czasem wydaja się absurdalne
    ...nawet guitea pytał mnie czy nie jestem szarlatanem (to było w innym temacie)

...open your minde

No masz rację, opieram się na wiedzy oficjalnej ze szkoły. A i tak marnej bo z fizyki nie błyszczałem. Tak czy siak, na potwierdzenie tego co mówisz o otwieraniu oczu i nie upieraniu się przy dogmatach, ciekawy jest epizod z życia Einsteina w którym kiedy zobaczył jaki cel jego praca naukowa pomogła osiągnąć (stworzenie Fat Mana i Little Boya zrzuconych w Japonii), zaczął wycofywać się ze swoich postulatów! Zaczął przeczyć swoim poprzednim tezom i wymyślać, że się pomylił i nie miał jednak racji.

Einstein wyprzedzał swoje czasy na pewno o dwie epoki, pytanie czy nie więcej gdybyśmy poznali całość jego teorii. Mówi się, że to co nad czym wojsko obecnie pracuje my poznamy dopiero za 30 lat. I niejednokrotnie jest to prawda.

Ciekawe kiedy czeka nas kolejny oficjalny naukowy zwrot o 180 stopni...

A póki co, open your mind w temacie o karze śmierci

Skoczów
    Wpisów
    18
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    A póki co, open your mind w temacie o karze śmierci
    dyszol...staram się
    w takim razie zabicie go byłoby uwolnieniem do nowego ...być może lepszego wymiaru, a to byłby szczyt łaski ...a tego również nie chcę, bo zakrawałoby to na nagrodę. ...kończę bo mnie pat15 pogoni choć można by się tu doszukać punktów wspólnych przy dalszym abstrakcyjnym filozowaniu

Uprawnienia