Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Temat: usunięte z "Sferanet - instalacja światłowodowa (lub jej brak) na Bobrku"

Idz przodem.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Zaczynasz odwracać kota ogonem...

Pytanie po co komu tak szybki internet jak najbardziej było zasadne, 99% ludzi nie potrzebuje w domu internetu szybszego niż kilkadziesiąt Mb/s, światłowód do niczego nie jest im potrzebny, tak samo jak dyskusja o tym ile przepuści skrętka, a ile karta sieciowa. Dopierdzieliłeś się do tego, bo chciałeś błysnąć ciekawostkami technicznymi, ale nie wyszło, bo dyskusja nie poszła po twojej myśli i po dwóch postach nerwy Ci puściły. Jeżeli nie potrafisz normalnie dyskutować, to idź użerać się z gimbazą.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 23-11-2015 o 09:14
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Dla graczy internetowych to akurat bardzo ważne jaki jest transfer

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Ale powyżej 1 Gb/s potrzebują? bo jak się okazuje na tyle pozwala skrętka. Jeżeli tak to ciężko będzie, bo podobno nie ma szybszych kart sieciowych niż 100 Mb/s.

- - - Dopisano - - -

Po cholerę powołujesz się na argument w postaci graczy, skoro w świetle wcześniejszych postów nie ma on najmniejszego sensu?
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 23-11-2015 o 09:56

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    podobno nie ma szybszych kart sieciowych niż 100 Mb/s.
    Znowu się koleś nie douczyłeś, są takie karty sieciowe, cena ok. 40 zł

KARTA SIECIOWA PCI-E TP-LINK TG-3468 1Gb/s

Wiem że na prowincji takie karty są zbędne bo nie ma do nich łączy i dlatego o tym nic nie wiesz, ale nie wypisuj bzdur że takich kart nie ma,. Wyszukanie taich informacji w necie to kwestia 30 sek.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Zaczynasz odwracać kota ogonem...
    Nie wiem czy żyjesz w matrixie ale ten argument wyjątkowo śmiesznie i w sumie żałośnie brzmi z Twojej strony. Stary zadałem Ci serię pytań i wciąż unikasz odpowiedzi. Odwracanie kota to na tym forum Twoje drugie imię. W zasadzie nie drugie ale któreś tam z kolei.

Pytanie po co komu tak szybki internet jak najbardziej było zasadne, 99% ludzi nie potrzebuje w domu internetu szybszego niż kilkadziesiąt Mb/s, światłowód do niczego nie jest im potrzebny,
    Nie inni tylko jedna osoba. I napisał to bo doskonale wie, że w bloku do samego mieszkania wystarczy skrętka żeby obsłużyć jak się okazuje nie jak sądziłem do 100mbps, tylko aż do 1000mbps, czyli prędkości których w ofercie nie ma żaden usługodawca dla klientów indywidualnych. Zakumasz to w końcu?

Czym dostarczysz im te kilkadziesiąt megabitów? Czy Ty w ogóle wiesz jak zbudowane jest przyłącze światłowodowe, na chwilę obecną, bez sprawdzania w wikipedii na potrzeby potencjalnej odpowiedzi? Powiedz tak szczerze z ręką na sercu o ile to w ogóle możliwe.

tak samo jak dyskusja o tym ile przepuści skrętka, a ile karta sieciowa. Dopierdzieliłeś się do tego, bo chciałeś błysnąć ciekawostkami technicznymi,
    Dla mnie to są oczywistości, dla Ciebie ciekawostki. Jak nie rozumiesz przedmiotu dyskusji to się nie wypowiadaj albo przynajmniej uszanuj, że ktoś wie więcej od Ciebie. Ja się nie wymądrzam w tematach choćby o motoryzacji jak czegoś nie wiem, Ty sobie tam gadasz o swoich oczywistościach i nie zdarzyło się jeszcze, żebym to podważał, BO SIĘ NIE ZNAM.

ale nie wyszło, bo dyskusja nie poszła po twojej myśli i po dwóch postach nerwy Ci puściły. Jeżeli nie potrafisz normalnie dyskutować, to idź użerać się z gimbazą.
    Jaka była moja myśl?

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał naliks Zobacz post
    Dla graczy internetowych to akurat bardzo ważne jaki jest transfer
    Graczom nie zależy na przepustowości łącza tylko na jego prędkości, zwłaszcza tym którzy ciupią w strzelanki typu counter strike. Chodzi o możliwe krótki czas komunikacji między nimi a serwerem. Takie świry które z grania żyją pompują nawet dodatkowe żetony w dobre monitory, bo sam monitor również ma określony czas reakcji.
    Światłowód daje najszybszy możliwy obecnie czas komunikacji.

- - - Dopisano - - -

Po cholerę powołujesz się na argument w postaci graczy, skoro w świetle wcześniejszych postów nie ma on najmniejszego sensu?
    Ma, tylko Ty go nie rozumiesz.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

O to mi wlaśnie chodziło z graczami dyszolu

- - - Dopisano - - -

Zrozumiałeś leszcza w tym temacie, inni tego nie potrafią

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Nie inni tylko jedna osoba. I napisał to bo doskonale wie, że w bloku do samego mieszkania wystarczy skrętka żeby obsłużyć jak się okazuje nie jak sądziłem do 100mbps, tylko aż do 1000mbps, czyli prędkości których w ofercie nie ma żaden usługodawca dla klientów indywidualnych. Zakumasz to w końcu?
    A o czym ja twoim zdaniem piszę? O tym była mowa w temacie i ja cały czas do tego się odnoszę. Do samego mieszkania nie potrzeba światłowodu. Ty to argumentujesz ograniczoną ofertą dostawcy lub ograniczeniami sprzętu, a ja tym, że koleś nie potrzebuje tak szybkiego netu, żeby ciągnąć światłowód aż do mieszkania.

Powiedz mi z łaski swojej o co Ci do Qrwy nędzy chodzi. Oboje się zgadzamy, że światłowód bezpośrednio do mieszkania jest niepotrzebny, a mimo to dwa dni drzesz mordę nie wiadomo o co. Na moje pytanie po co komu aż tak szybki internet, że skrętka mu nie wystarcza odpowiedziałeś, że do przesyłania plików. Próbowałem więc dociec, kto i po co wysyła aż tak wielkie pliki, z domu, że potrzebne mu łącze światłowodowe

Czym dostarczysz im te kilkadziesiąt megabitów? Czy Ty w ogóle wiesz jak zbudowane jest przyłącze światłowodowe, na chwilę obecną, bez sprawdzania w wikipedii na potrzeby potencjalnej odpowiedzi? Powiedz tak szczerze z ręką na sercu o ile to w ogóle możliwe.
    Ale co Ty mi próbujesz udowodnić? Ja nie kwestionuję zalet ani sensu stosowania światłowodu, nie o tym dyskutujemy.

Jak nie rozumiesz przedmiotu dyskusji to się nie wypowiadaj albo przynajmniej uszanuj, że ktoś wie więcej od Ciebie
    Ile razy jeszcze napiszesz mi, że czegoś nie wiem, nie rozumiem, nie pojmuję...

Napisz mi z łaski swojej w kilku zdaniach jaki w końcu jest ten przedmiot dyskusji, bo zdaje się, ze Ty widzisz co najmniej dwa. Jeden właściwy i jeden wymyślony przez ciebie na potrzeby udowodnienia mi, że jestem głąbem i nie wiem o czym piszę.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 23-11-2015 o 14:52

Kajów koło Gdziejowa
    Ty widzisz co najmniej dwa. Jeden właściwy i jeden wymyślony przez ciebie na potrzeby udowodnienia mi, że jestem głąbem i nie wiem o czym piszę.
    Myślę że ten wymyślony wcale nie trzeba udawadniać, to widać gołym okiem
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

A o czym ja twoim zdaniem piszę? O tym była mowa w temacie i ja cały czas do tego się odnoszę. Do samego mieszkania nie potrzeba światłowodu. Ty to argumentujesz ograniczoną ofertą dostawcy lub ograniczeniami sprzętu, a ja tym, że koleś nie potrzebuje tak szybkiego netu, żeby ciągnąć światłowód aż do mieszkania.
    Mącisz, Twoje pytanie brzmiało po cholerę komuś w domu internet światłowodowy.

Próbowałem więc dociec, kto i po co wysyła aż tak wielkie pliki, z domu, że potrzebne mu łącze światłowodowe
    Czy to w celu aby zacząć udowadniać ludziom, że wcale nie potrzebują szybkiego internetu światłowodowego?

Ale co Ty mi próbujesz udowodnić? Ja nie kwestionuję zalet ani sensu stosowania światłowodu, nie o tym dyskutujemy.
    To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Ile razy jeszcze napiszesz mi, że czegoś nie wiem, nie rozumiem, nie pojmuję...
    Tyle razy ile razy czegoś nie będziesz wiedział albo rozumiał pokrętnie udając, że jest inaczej, przy okazji typowego dla Ciebie mędrkowania i mniemanologii które próbujesz ludziom sprzedawać.

Jesteś śliski i kłamliwy, bo najpierw próbujesz podważyć sens internetu światłowodowego w domu, a potem kiedy wyszło że może być potrzebny i już trochę poczytałeś, to zmieniasz front i udajesz, że od początku chodziło Ci o wątpliwy sens ciągnięcia światłowodu aż pod sam komputer. Nie pierwszy raz, nie ostatni. Taki z Ciebie MALKONTENT i manipulator.

Uprawnienia