Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: W temacie reklamy...

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Plakaty owszem, powiesiłam na legalnych tablicach reklamowych. Wszystko uczciwie, kasę zapłaciłam tam gdzie było to wymagane, ale... się wstrzeliłam w okres wyborów i mi ryjami polityków pozaklejali. Także plakaty wisiały zaledwie kilka dni. A, że byłam na tyle głupia to rozwiesiłam wszystkie i aktualnie nie mam na nowe...
    No cóż, na błędach się człowiek uczy
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

czeluściach foruma
    Arnika, pisz do dyszola, myślę, że on coś fajnie doradzi. Ja jeszcze doradzę reklamę po prostu w necie, tam trzeba być widocznym (i tu może dyszol podpowie gdzie i jak konkretnie).
    Zgadzam się, że reklama (ulotki, plakaty) powinny trafić w jak najbardziej zainteresowane miejsca. Może bym się pokusiła o zrobienie baneru - na jakiś płot (czasem idzie trafić u kogoś prywatnie za całkiem niedrogie pieniądze).

Ale chyba najlepszą reklamą jest polecenie. Rozmawiaj ze swoim klientem, nawet powiedz, żeby polecał innym, daj wizytówkę do ręki czy ulotkę - niech to "idzie" dalej....

czytając twój wpis myślę, a właściwie jestem pewna, że jesteś mega nieprzygotowana do tematu
    twojej firmie, jaka by ona nie była, potrzebna jest PROMOCJA a nie tylko reklama (warto nie mylić pojęć i trochę zgłębić temat)
    znam to od podszewki bo kiedyś "reklamując" swój biznes popełniałam dokładnie takie same błędy
    sama reklama, jak i sama super oferta, jak i sama super cena produktu/usługi na nic się nie zdają - musisz uzyskać efekt synergii (wzmocnienie) reklamować i promować to co warto i tam gdzie warto, a przede wszystkim planować kampanie marketingowe (w zależnosci od branży) z minimum miesięcznym wyprzedzeniem a czasem i rocznym
    moi koledzy mają rację, mamy za mało info by podać konkretne przykłady co należy zrobić

podam na swoim przykładzie
    od jutra zaczynam reklamować wesela w 2017 (roku) bo prowadzę knajpę, a reklamuje je dlatego, ze co roku organizuję degustację dla par młodych, nie podaję ceny wesel na 2017 rok w reklamie bo tak robią wszyscy, podaję info o degustacji weselnego menu bo to odróżnia mnie od konkurencji, na ten moment reklama jest na fb potem ox, Hutnik w Czechach, potem wciagam naszą maskotkę firmową misia Tulika i ...niestety jeszcze nie mogę się pochwalić ale będzie jeszcze jeden element zaskakujący i promujący wesela

Cytat Napisał arnika Zobacz post
    Jak rozreklamować własną działalność - poradnik dla początkujących
    Ulotki? - były!
    Plakaty? - były!
    Ogłoszenia na OXIE? - były!
    Ogłoszenia w prasie lokalnej? - były!
    Ryjbuk? - jest!

Nieuczciwa konkurencja? - niestety jest...

Co jeszcze możecie poradzić początkującemu?
    Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczna
    Ostatnio edytowane przez Natalia3127 ; 03-02-2016 o 06:54

Zgadzam się z powyższym postem napisanym przez Natalie. Sam kiedyś prowadziłem działalność gospodarczą i też próbowałem w/w bzdetów typu ulotki, reklamy itp. Nic z tego nie wyszło, stracony czas i kasa. Teraz żeby zaistnieć na rynku trzeba zaoferować taki towar lub usługę która nie jest na każdym kroku dostępna, a zarazem jest poszukiwana i potrzebna. Po drugie trzeba być dobrym w tym co sie robi, zaufanym i rzetelnym człowiekiem. Najlepiej jest szukać realnych kontaktów poprzez czynne poszukiwanie kontrahentów, rozmowę z nimi, nawiązywanie współpracy. Nawiążesz z jednym, poleci cię dalej innym ludziom itd, tzw "poczta pantoflowa" Na tej zasadzie można ruszyć. Znajomy z tej samej branży tak rozwinął sie i jest dobrze prosperującym przedsiębiorcą, ja tyle szczęścia i wiedzy wtedy nie miałem i nadal jestem ciułaczem.
    Także przestrzegam przed wywalaniem kasy w błoto na banery, ulotki i reklamy. To nic nie daje. To tak jakby np szukać fryzjera, cukiernika czy mechanika z bilbordów reklamowych. Szuka w ten sposób ktoś z Was? nie! dlatego bo to absurd byłby. Reklama to tylko chwyt marketingowy, ludzie już teraz tego nie kupują.

Co do powyższej działalności Natalii to podejrzewam że chodzi o restaurację "Pod Tułem" Znalazłem ją poprzez polecenie mi jej przez innych ludzi, a nie z reklam. Byłem tam przekonałem się i teraz sam polecam.
    Ostatnio edytowane przez Camileo ; 03-02-2016 o 10:56

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Cytat Napisał Natalia3127 Zobacz post
    czytając twój wpis myślę, a właściwie jestem pewna, że jesteś mega nieprzygotowana do tematu
    twojej firmie, jaka by ona nie była, potrzebna jest PROMOCJA a nie tylko reklama (warto nie mylić pojęć i trochę zgłębić temat)
    znam to od podszewki bo kiedyś "reklamując" swój biznes popełniałam dokładnie takie same błędy
    sama reklama, jak i sama super oferta, jak i sama super cena produktu/usługi na nic się nie zdają - musisz uzyskać efekt synergii (wzmocnienie) reklamować i promować to co warto i tam gdzie warto, a przede wszystkim planować kampanie marketingowe (w zależnosci od branży) z minimum miesięcznym wyprzedzeniem a czasem i rocznym
    Promocja, promocją... oczywiście, że są dostępne i za każdym razem zaplanowane.
    Natomiast nigdy nie posunę się do "promowania" swojej działalności na forum, bo uważam, że jest to nieetyczne!

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Camileo Zobacz post
    Teraz żeby zaistnieć na rynku trzeba zaoferować taki towar lub usługę która nie jest na każdym kroku dostępna, a zarazem jest poszukiwana i potrzebna.
    Uważam, że to, co mam do zaoferowania jest potrzebne i nie jest na naszym lokalnym rynku dostępne...

- - - Dopisano - - -

No właśnie... wszystkie nowe osoby co przychodzą, są z polecenia tych co już byli więc coś w tym jest
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Arnika nie bądź notaka skromna że nieetyczne to jest. Etyka etyką ale jak biznes to biznes, etyka spada na dalszy plan.

podałam przykład bez podawania nazwy firmy, miejsca ... nie bardzo rozumiem czego się czepiacie .... mam chyba prawo wyrazić swoją opinię na forum ... jak zauważyłeś robię to nie pod logo firmy lecz pod prywatnym nikiem ... ktoś grzecznie pyta wiec odpowiadam

Cytat Napisał acd103 Zobacz post
    Arnika nie bądź notaka skromna że nieetyczne to jest. Etyka etyką ale jak biznes to biznes, etyka spada na dalszy plan.
    - - - Dopisano - - -

podałam przykład bez podawania nazwy firmy, miejsca ... nie bardzo rozumiem czego się czepiacie .... mam chyba prawo wyrazić swoją opinię na forum ... jak zauważyłeś robię to nie pod logo firmy lecz pod prywatnym nikiem ... ktoś grzecznie pyta wiec odpowiadam

Promocja, promocją... oczywiście, że są dostępne i za każdym razem zaplanowane.
    Natomiast nigdy nie posunę się do "promowania" swojej działalności na forum, bo uważam, że jest to nieetyczne!

- - - Dopisano - - -

Uważam, że to, co mam do zaoferowania jest potrzebne i nie jest na naszym lokalnym rynku dostępne...

- - - Dopisano - - -

No właśnie... wszystkie nowe osoby co przychodzą, są z polecenia tych co już byli więc coś w tym jest
    Ostatnio edytowane przez Natalia3127 ; 03-02-2016 o 19:26

Kajów koło Gdziejowa
    I bardzo słusznie, ale Jaśko tych problemów nie ma i jako ztcieszyn się promuje

- - - Dopisano - - -

W branży medycznej raczej nie ma problemów się przebić, gorzej gdybyś chciała się przebić w branży cukierniczej i sprzedawać torty

- - - Dopisano - - -

Ja kiedyś w bardzo ciężkiej branży się przebiłem, zaoferowałem to czego inni nie oferowali, nawet doprowadziłem do upadku firm konkurencyjnych. Kombinuj.

- - - Dopisano - - -

A przed Natalią czapki z głów, nie dość , że te rudere wyremontowała to jeszcze na tym zadupiu prowadzi interes, naprawdę respekt. Nawet u admina ma względy
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Cytat Napisał Rufijok Zobacz post
    I bardzo słusznie, ale Jaśko tych problemów nie ma i jako ztcieszyn się promuje

- - - Dopisano - - -

W branży medycznej raczej nie ma problemów się przebić, gorzej gdybyś chciała się przebić w branży cukierniczej i sprzedawać torty

- - - Dopisano - - -

Ja kiedyś w bardzo ciężkiej branży się przebiłem, zaoferowałem to czego inni nie oferowali, nawet doprowadziłem do upadku firm konkurencyjnych. Kombinuj.

- - - Dopisano - - -

A przed Natalią czapki z głów, nie dość , że te rudere wyremontowała to jeszcze na tym zadupiu prowadzi interes, naprawdę respekt. Nawet u admina ma względy
    dziękuję ... ale czapki z głów to przed moją załogą przez duże Z ... w mojej pracy liczy się team ... ! i ja go mam ! zresztą nie tylko w mojej branży zespół to podstawa, to co wymyśli szef, nawet jeśli pomysł jest mega super, potem muszą realizować pracownicy
    Ostatnio edytowane przez Natalia3127 ; 04-02-2016 o 05:55

Arnika a co tam działosz? Nie handlujesz przypadkym jakim sprzyntym medycznym?
    Bo mi cosi trza...
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

Uprawnienia