Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce - jesteś za czy przeciw?

Jestem przeciw aborcji, ale za możliwością swobodnego wyboru dla kobiet, które mają inne przekonania. I całkowicie bezpłatną antykoncepcją w każdej postaci.

Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    Obawiam się że to i tak nic nie da,bo kto będzie chciał to i tak usunie.
    Ale przynajmniej nie będą zmuszać do tego lekarzy, którzy nie chcą zabijać dzieci.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał jadowita Zobacz post
    Jestem przeciw aborcji, ale za możliwością swobodnego wyboru dla kobiet, które mają inne przekonania. I całkowicie bezpłatną antykoncepcją w każdej postaci.
    Czyli tak naprawdę nie jesteś przeciw

Cytat Napisał nuova vita Zobacz post
    Ale przynajmniej nie będą zmuszać do tego lekarzy, którzy nie chcą zabijać dzieci.
    Ja tak generalnie jestem w ogóle przeciwna aborcji.Kto nie chce dziecka/dzieci niech się zabezpiecza a kto nie stosuje zabezpieczeń niech się liczy z tym że w wyniku jego niefrasobliwości może począć się dziecko.

Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    Ja tak generalnie jestem w ogóle przeciwna aborcji.Kto nie chce dziecka/dzieci niech się zabezpiecza a kto nie stosuje zabezpieczeń niech się liczy z tym że w wyniku jego niefrasobliwości może począć się dziecko.
    należy brać pod uwagę kobiety zgwałcone- o to toczy się wojna, czy wolno im usunąć ciążę czy nie oraz o to, czy wolno usunąć ciążę, jeśli nienarodzone dziecko ma ciężką wadę. A w związku z tym są głosy o zakaz badań prenatalnych.To bardzo trudne tematy z uwagi na ich moralność, zgodność z normami Kościoła.
    ''Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starci​u z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie'' George G. Vest

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał Madlene Zobacz post
    To bardzo trudne tematy z uwagi na ich moralność, zgodność z normami Kościoła.
    Wbrew pozorom wcale nie są takie trudne. Art 25, punkt 2 konstytucji RP mówi jasno, że:

Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych...
    To w zasadzie ucina wszelkie dyskusje na temat zgodności aborcji z normami kościelnymi. Dyskusja powinna zostać zawężona do medycznych i prawnych przesłanek za lub przeciw aborcji, a wtedy problem zostałby rozwiązany w mgnieniu oka. Celowo wszczyna się wojny ideologiczne, bo to nie kończąca się historia - idealny sposób na przykrycie innych problemów i gwarancja poparcia dla partii politycznych.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 18-02-2016 o 12:41
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Myślę że w tym temacie tylko panie powinny się wypowiadać, te panie które byly lub są w stanie błogosławionym.
    My faceci nie wiemy co kobiety przeżywają gdy są w ciąży i decyzja powinna do nich należeć.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    My faceci nie wiemy co kobiety przeżywają gdy są w ciąży i decyzja powinna do nich należeć.
    A cóż to ma do rzeczy? Ciąża to nie choroba zakaźna, żebyśmy musieli brać pod uwagę cierpienia kobiet, które ją przeżyły. Nikt też nie zmusza kobiet do zachodzenia w ciążę, a antykoncepcja dostępna jest na każdym kroku, więc decyzja jak najbardziej należy do nich.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    A cóż to ma do rzeczy? Ciąża to nie choroba zakaźna, żebyśmy musieli brać pod uwagę cierpienia kobiet, które ją przeżyły. Nikt też nie zmusza kobiet do zachodzenia w ciążę, a antykoncepcja dostępna jest na każdym kroku, więc decyzja jak najbardziej należy do nich.
    Wypadkiprzypracysięzdarzają,mamnadziejeżekolegawie oczympisze.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Ciąża to nie choroba zakaźna, żebyśmy musieli brać pod uwagę cierpienia kobiet, które ją przeżyły.
    Ale temat dotyczy ZAOSTRZENIA prawa aborcyjnego, czyli tyka takich ludzkich dramatów jak zagrożenie życia, gwałt, czy poważna choroba dziecka. Więc jak najbardziej trzeba brać pod uwagę cierpienia kobiet, które je przeżywają.
    Kilkaset postów pisania a ty ciągle w tym samym punkcie.

- - - Dopisano - - -

http://forum.ox.pl/showthread.php?74...l=1#post241978

A pisało się kiedyś cuś inszego.
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

To wy tu już od paru lat o tym samym? Jak widać to tylko co rok poglądy się zmieniają Ciekaw jestem czy w tym temacie bądź innych tematach, ale o tym samym emerytur doczekacie

Uprawnienia