Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce - jesteś za czy przeciw?

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał łopica Zobacz post
    http://forum.ox.pl/showthread.php?74...l=1#post241978

A pisało się kiedyś cuś inszego.
    I nadal tak uważam, bo na tym polega wolność. Niestety okoliczności zmusiły mnie do dokonania wyboru pomiędzy mniejszym, a większym złem. Walka o prawo do aborcji już dawno przestała być walką o wolność jednostki, a zaczęła być narzędziem do forsowania jakiejś chorej wizji świata, w którym nie obowiązują żadne normy. W cywilizowanym świecie czasem ogranicza się wolność jeżeli ludzie nie potrafią właściwie z niej korzystać i nie inaczej jest w przypadku aborcji. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że wolność nie polega na pozbawianiu kogoś prawa do życia dla kaprysu lub dla własnej wygody, dopóty w tym zakresie trzeba ją ograniczać - proste i logiczne.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 13-11-2016 o 07:35
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Walka o prawo do aborcji już dawno przestała być walką o wolność jednostki, a zaczęła być narzędziem do forsowania jakiejś chorej wizji świata, w którym nie obowiązują żadne normy.
    Tak. Chorej wizji świata, w której delegalizuje się całkowicie aborcję, spychając jednostkę z jej dramatem poza obszar jakiegokolwiek zainteresowania.

I nie. Nic cię do niczego nie zmuszało. Nie trzeba zawsze musieć wybierać już.

Mam wrażenie, że coś ci się w mózg stało przy okazji ostatnich wydarzeń. Żresz to co ci media podają, jakbyś nie wiedział, że to te medialne i kontrowersyjne treści są chętnie rozsiewane. Nie ma miejsca już na merytoryczne dyskusje. Jest sianie gównoburzy i łapanie się mało etycznych chwytów erystycznych. Zwłaszcza w internecie! Mniej czytać, mniej wierzyć, mniej się podniecać (jakimiś gwiazdeczkami np). Czasem mniej znaczy więcej i najlepsze, że ty to wiesz. Zawiodłam się na tobie w tym temacie okropnie. Płyniesz na fali nienawiści do wszystkich, którzy odważą się myśleć... eee... jak ty? To jakiś kompletny absurd.
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Mam wrażenie, że coś ci się w mózg stało przy okazji ostatnich wydarzeń.
    No właśnie problem polega na tym, że Ty za bardzo skupiasz się na ostatnich wydarzeniach. Spór o aborcję nie pojawił się kilka miesięcy temu, tylko ciągnie się od wielu lat i jest częścią większej wojny ideologicznej, w której każda ze stron usiłuje wykorzystać aparat państwowy do narzucenia innym swojego światopoglądu.

Ja wiem że jego cza czasem punktować ale weź zluzuj małpa bo Cię przestaną tu lubić jak mnie za fermenty

- - - Dopisano - - -

PS hehe
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

No właśnie problem polega na tym, że Ty za bardzo skupiasz się na ostatnich wydarzeniach.
    Ależ ja skupiam się li i jedynie na tym, co ty piszesz i jak reagujesz.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Ja wiem że jego cza czasem punktować ale weź zluzuj małpa bo Cię przestaną tu lubić jak mnie za fermenty

- - - Dopisano - - -

PS hehe
    Nauczę się z tym żyć.

Hehe

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Ależ ja skupiam się li i jedynie na tym, co ty piszesz i jak reagujesz.
    Jakoś słabo się skupiasz, bo jak Ci mówię, ze nie taki diabeł straszny, jak go malują, to mi nie wierzysz
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 13-11-2016 o 20:47

Nie mówię o tym, o czym myślisz, ale o tym:

Ciąża to nie choroba zakaźna, żebyśmy musieli brać pod uwagę cierpienia kobiet, które ją przeżyły.
    Żeś się zafiksował zdeczka.

A ja mam nieodparte wrażenie że to Ty lopico pochłaniasz z prędkością światła to co podają ci media na tacy. I bynajmniej nie chodzi o gwiazdy czy gwiazdeczki a o życie.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Żeś się zafiksował zdeczka.
    No może zdeczka, ale nie wiem czy zauważyłaś, że zwolennicy całkowitej legalizacji często nadużywają tego określenia i tak naprawdę nie wiadomo czy chodzi o prawdziwe cierpienie, czy urojone.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 18-11-2016 o 22:04

No może zdeczka, ale nie wiem czy zauważyłaś, że zwolennicy całkowitej legalizacji często nadużywają tego określenia i tak naprawdę nie wiadomo czy chodzi o prawdziwe cierpienie, czy urojone.
    A to nie wiem czego nadużywają, nie słucham.
    Tylko tworząc sobie w głowie taki podział, faktycznie można kogoś skrzywdzić. A czym nie drugiemu itd... gdzie?

Uprawnienia